Hit do wnętrz! Podłoga 3D z żywicy epoksydowej – WADY I ZALETY

Podłoga 3D to HIT pozwalający tworzyć kreatywne, fantazyjne i oryginalne rozwiązania – idealne do każdego domu! Jeżeli nudzą Cię standardowe i szablonowe opcje, to koniecznie zapoznaj się z wadami i zaletami podłogi 3D!

Podłoga 3D - oryginalne rozwiązanie

Podłoga z żywicy – gdzie?

Podłogi z żywicy kiedyś stosowano przede wszystkim w pomieszczeniach gospodarczych, halach czy innych miejscach publicznych, aktualnie zyskują coraz większą popularność również w mieszkaniach i domach, ale również aptekach i centrach handlowych – są świetną rozrywką dla dzieci i cieszą oko dorosłych. Niektórzy używają ich na schodach i tarasach, gdzie mogą zainspirować znajomych, przyjaciół i przechodniów. Posadzki tego typu można wykonać na podłożu betonowym, jastrychu cementowym lub anhydrytowym.  Istnieją trzy typy podłogi 3D: matowe, satynowe i z połyskiem. Jakie są plusy i minusy tego oryginalnego rozwiązania?

Zalety podłogi 3D z żywicy epoksydowej

Podłoga z żywicy epoksydowej jest przyjazna dla alergików, tak więc jeżeli my lub nasi najbliżsi zmagają się z tym problemem, warto zainteresować się tym rozwiązaniem. Dodatkowo nic nie ubędzie naszej przestrzeni, bo żywica idealnie nadaje się do pomieszczeń minimalistycznych – wszystko zależy od wzoru jaki nas interesuje! Rozwiązań jest bowiem nieskończona ilość.

Jest to również idealne rozwiązanie dla takich miejsc jak kuchnia czy łazienka. Ze względu na swoje właściwości, taką podłogę cechuje duża wytrzymałość, trwałość i brak trudności w utrzymywaniu czystości. To zdecydowanie duże ułatwienie w codziennym funkcjonowaniu naszego domu.

Bez widocznych na ziemi połączeń, pomieszczenia z podłogą 3D wydają się być optycznie większe, co przede wszystkim dla mniejszych przestrzeni może być ciekawym rozwiązaniem.

Podłogi 3D są też wodoszczelne, żywica epoksydowa nie zmienia koloru pod wpływem słońca, nie wymaga lakierowania, impregnacji, a do tego można spokojnie używać dowolnych środków chemicznych – nie mają na nią wpływu!

Materiał z którego wykonana jest podłoga jest bezwonny i bezbarwny, a co za tym idzie, nie emituje szkodliwych substancji. Między innymi z tego powodu poleca się ozdobić przestrzeń dziecka w ten oryginalny sposób. Podłoga 3D nie jest też wrażliwa na światło, więc spokojnie może ozdabiać schody lub tarasy.

Posadzki nie trzeba też zrywać, gdy już się nam znudzi i chcemy wymienić ją na inną. Panele można położyć na górę. Podłoga 3D zapewnia wygodę świetnie izolując od chłodu!

Telebrand

Wady podłogi 3D z żywicy epoksydowej

Przede wszystkim uznaje się, że długie obcowanie z motywem 3D w pomieszczeniu gdzie spędza się większość czasu (sypialnia, salon) może być męczące, dlatego odradza się kładzenie podłogi 3D w miejscach, gdzie przebywamy i pracujemy przez dużą część dnia.

Mimo dużej sztywności, posadzki żywiczne nie mają zdolności krycia pęknięć, dlatego w momencie wystąpienia pęknięcia podłoża – każda powstała rysa będzie widoczna na jej powierzchni.

Należy również upewnić się, że składniki masy żywicznej nie będą wchodziły w reakcje z podkładem, ponieważ zazwyczaj podłoga z żywicy układana jest betonie. 

Wilgotność nawierzchni nie powinna przekraczać 4%. Jeżeli się je przekroczy, na powierzchni mogą powstać pęcherzyki i pofałdowania – jest to więc jedna z zasad, której należy przestrzegać szczególnie dokładnie!

Warto zastanowić się również nad tym jak wygląda wzór, który sobie wybraliśmy. Niektóre rozwiązania mogą okazać się niezadowalające lub znudzić się, tym bardziej jeżeli użyjemy za dużej ilości kolorów lub zbyt intensywnego wzoru. Poleca się niebanalne zdjęcia i grafiki, często nieco bardziej stonowane, dla cieszenia domowników przez długie lata.



Dodaj komentarz