Jak wybrać tani internet do domu?

0


Przeprowadziłeś się i szukasz nowego operatora internetu? Możesz wybrać pierwszą lepszą ofertę, ale z różnych względów nie zawsze będzie to dobre wyjście. Zanim dokonasz wyboru przyjrzyj się szczegółowo ofertom wszystkich możliwych dostawców.

Szybkość łącza

Jak ważny jest ten parametr, nikogo przekonywać nie trzeba. Jeśli oferta go nie przewiduje, wczytaj się w umowę w poszukiwaniu odpowiedniej wartości. I to zarówno w kontekście odbierania, jak i wysyłania danych (w końcu nigdy nie wiadomo, kiedy będziesz chciał np. przeprowadzić wideorozmowę ze znajomymi albo zagrać w wymagającą dobrego łącza grę sieciową).

Laptop

Przy okazji zwróć uwagę również na to, czy usługodawca nie limituje transferu. Niektórzy usługodawcy po przekroczeniu pewnej ilości danych znacząco zmniejszają szybkość transferu. Inni proponują oferty bez limitu, co jest dużo lepszym rozwiązaniem.

Zwróć uwagę na cenę

Gdy zastanawiasz się, jaki jest najtańszy internet stacjonarny, weź pod uwagę, że miesięczny koszt to nie wszystko. Przykładowo wspomniany przypadek ograniczenia zużywanego miesięcznie transferu powoduje, że w pewnym momencie możesz być zmuszony do poniesienia dodatkowych kosztów związanych z internetem mobilnym. Ponadto niektóre oferty wiążą się z koniecznością dodatkowej opłaty za udostępnienie modemu.

Skoro tak – szukaj taniej oferty, ale nie za wszelką cenę. Przyglądaj się dokładnym cenom i … parametrom, które danej ofercie towarzyszą. Sprawdź również usługi dodatkowe. Mając pełen ogląd na sytuację możesz wybrać ofertę, która jest tania, a jednocześnie na wyższym poziomie jakościowym, niż pozostałe oferty.

Dobrym przykładem jest internet stacjonarny od Orange, w którym nie tylko możesz uzyskać niską cenę i bez limitów transferu danych, ale też dokupić do niego za symboliczną złotówkę tablet lub innego rodzaju przydatne urządzenie.

Co więcej, kupując internet stacjonarny od Orange, masz możliwość na zdobycie również innych dodatkowych usług, takich jak usługa testowania bezpieczeństwa sieci, czy nawet decydując się na ofertę internetu światłowodowego opcja blisko 100 kanałów telewizyjnych przez rok za darmo (więcej tutaj).Skomentuj