5 kluczowych zalet rolet rzymskich

Rolety rzymskie są aktualnie jednymi z najczęściej wybieranych. Skąd bierze się ich popularność? Poznaj kilka najważniejszych zalet rolet rzymskich!

1. Najwyższe standardy higieniczne

Wszyscy, którzy szczególnie zwracają uwagę na czystość w domu, z pewnością docenią fakt, że rolety rzymskie jako jedyne ze wszystkich rodzajów rolet mogą być zdemontowane i wyprane. Sprawdza się to we wnętrzach zamieszkanych przez alergików, dla których rolety wykonane z materiału dostępne są tylko w formie rzymskiej. W przeciwnym wypadku alternatywą są rolety drewniane, które z łatwością można przetrzeć wilgotną szmatką.

2. Dobre rozwiązanie do małych wnętrz

Rolety rzymskie podciągane są do góry. Nie montuje się ich do boków okna i nie zajmują wiele przestrzeni wokół wnęki okiennej, czego np. nie można powiedzieć o zasłonach. W niewielkich pomieszczeniach są znacznie bardziej praktycznym i jednocześnie optycznie powiększającym pokój rozwiązaniem.

3. Uniwersalny styl

Trudno jest znaleźć równie uniwersalne rozwiązanie jak rolety Rzymskie – karnix.pl ma w swojej ofercie kilkadziesiąt ciekawych modeli, które z łatwością dopasujesz do wnętrza w dowolnym stylu. Rolety rzymskie są idealne do pomieszczeń w stylu glamour, ale także wystroju industrialnego, minimalistycznego czy skandynawskiego. Ze względu na bogatą kolorystykę, możliwe jest ich dopasowanie do dowolnych mebli stanowiących główny element wystroju.

4. Rolety do zadań specjalnych

Rolety rzymskie mogą być szyte niemal z każdego rodzaju tkaniny. Dlatego np. do sypialni możemy sięgnąć po tkaniny typu blackout, które zupełnie zaciemnią wnętrze i sprawią, że do środka nie przeniknie nawet jeden promień słoneczny. Sprawdzi się to także w pokoju dziecięcym. Z kolei w pokojach dziennych można wybrać tkaniny lekko prześwitujące, które chociaż zatrzymują część promieni słonecznych i przesłaniają wnętrze pokoju przed wzrokiem przechodniów, nie sprawiają, że panują w nim egipskie ciemności.

5. Trwałość i niezawodność

Jeśli szukasz rozwiązania na długie lata i nie chcesz martwić się o to, czy niebawem Twoje rolety się nie zepsują, rolety rzymskie są idealnym rozwiązaniem. Dodatkowo dzięki temu, że możliwy jest ich częściowy demontaż do prania, możliwa jest również szybka zmiana aranżacji wnętrza. Bez wymiany mechanizmu odmienisz swój wystrój zakładając po prostu rolety wykonane z innego materiału. Jeśli wybierzesz rolety rzymskie sprawdzonego producenta możesz liczyć na wieloletnią gwarancję na mechanizm, a nawet tkaninę, z jakiej wykonana jest roleta.

Czy rolety rzymskie mają wady?

Czytając powyższe można dojść do wniosku, że rolety rzymskie są idealnym rozwiązaniem pozbawionym wad. Oczywiście nie jest to prawdą i możliwe jest znalezienie mankamentów, które nie będą odpowiadać pewnym osobom. Pierwszy z nich jest dość oczywisty a mianowicie estetyczny. Nie każdemu odpowiada wygląd rolet rzymskich i to, jaki styl nadają wnętrzu.

Drugim, poważniejszym mankamentem może być to, że otwarcie okna każdorazowo wymaga całkowitego podciągnięcia rolety do góry. Nie jest to co prawda wielka niedogodność, ale w pomieszczeniach, w których okno otwiera się bardzo często, może powodować to dyskomfort. W takich pokojach lepiej decydować się na tradycyjne zasłony z karniszami lub np. rolety-plisy, które montuje się bezpośrednio do skrzydła okiennego.

Dodaj komentarz