Cegła klinkierowa – doskonały materiał na elewację budynku

Wraz z biegiem czasu i intensywnie zmieniającymi się trendami na rynku budowlanym tradycyjne elewacje powoli odchodzą w zapomnienie. Ich miejsce coraz częściej zajmuje cegła klinkierowa, czyli doskonały materiał o bardzo wysokich parametrach budowlanych.

Cegła klinkierowa - doskonały materiał na elewację budynku

Cegła klinkierowa posiada wiele bardzo istotnych cech, które sprawiają, że jest to doskonały materiał elewacyjny. Niemniej jednak, aby jej zastosowanie było możliwe podczas budowy budynku, konieczne jest zastosowanie technologii trójwarstwowej.

Klinkier posiada całą gamę pozytywnych właściwości, które warunkują jego wysoką jakość i sprawiają, że jest to doskonały materiał na elewację. Przede wszystkim jest to materiał niezwykle trwały i wytrzymały. Jego odporność na uszkodzenia mechaniczne sprawia, że nie sposób go uszkodzić, dzięki czemu doskonale prezentuje się na ścianie przez wiele lat. Poza tym jest to tworzywo mrozoodporne przez co nie istnieje niebezpieczeństwo pękania cegieł klinkierowych, kiedy na zewnątrz panuje bardzo niska temperatura. Oczywiście klinkier odporny jest również na działanie wielu szkodliwych czynników atmosferycznych, takich jak wysokie amplitudy temperatur, silny wiatr czy deszcz. Te wysokie parametry to jeszcze jednak nie wszystkie zalety klinkieru. Należałoby podkreślić, że klinkier nie wymaga impregnacji, ponieważ posiada naturalną strukturę ochronną, skuteczną przez wiele lat.

Cegła klinkierowa doskonale wygląda w połączeniu z innego rodzaju materiałami wykończeniowymi. Jej prezentacja w duecie z drewnem, szkłem czy metalem zawsze znajdzie wielu amatorów, którzy będą chcieli wykorzystać tego typu rozwiązania w aranżacji własnych czterech kątów. Producenci tego tworzywa dbają również o to, żeby dostępne na rynku produkty były zróżnicowane pod względem kolorystyki, wielkości i kształtów.

Dobrze dobrana cegła klinkierowa, zastosowana jako element elewacji domu, zapewni niepowtarzalny wygląd, nada mu jedyny w swoim rodzaju klimat i po prostu będzie doskonale się prezentować. Co prawda budowa ścian z zastosowaniem technologii trójwarstwowej jest nieco droższa, jednak nie pozbawiona zalet. Tak wykonane ściany cechują się bardzo wysoką izolacyjnością termiczną, co oznacza, że straty ciepła w budynku są naprawdę niewielkie. Bezpośrednio przekłada się to na zmniejszenie konieczności częstego ogrzewania domu, co obniża koszty jego utrzymania. Dodatkowo ściany trójwarstwowe zapewniają również doskonałą izolację akustyczną, przez co wszelkie hałasy dochodzące z zewnątrz są zminimalizowane, co na pewno przekłada się na zwiększenie komfortu mieszkańców budynku.

Dodaj komentarz