Gdzie sprawdzą się drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne sprawdzą się praktycznie wszędzie i jest to jedna z ich największych zalet. Śmiało można zamontować je w garderobie, pokoju, na korytarzu, w salonie czy nawet w łazience. Doskonale nadają się do małych mieszkań i niewielkich domów. Są idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie nie ma zbyt dużo miejsca. Dopasujesz je zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych przestrzeni. Mogą być też czymś w rodzaju oryginalnego rozwiązania wprowadzonego w celu urozmaicenia wnętrz.

Drzwi przesuwne – czy warto?

Drzwi przesuwne to alternatywa dla tradycyjnych drzwi i praktyczne rozwiązanie dla małych mieszkań i niewielkich domów. Czym się charakteryzują? Przede wszystkim to inny sposób otwierania oraz podziału przestrzeni. Otwierają się i zamykają poruszając się wzdłuż linii ściany, co daje przede wszystkim efekt przestronnego pomieszczenia. W przypadku drzwi tradycyjnych te po otwarciu zajmują dużo miejsca. Ważne jest też to, iż są różne ich rodzaje: te naścienne lub takie, które montowane są w ścianie (w tym drugim przypadku ich montaż warto mieć na uwadze już przy budowie domu).

Salon w minimalistycznym stylu

Skupmy się teraz na trzech ważnych kwestiach związanych z drzwiami przesuwnymi. Co ci dadzą? Gdzie się sprawdzą? Jakie mają największe zalety?

Co ci dadzą drzwi przesuwne?

Gdzie szczególnie się sprawdzą?

  • w małych wnętrzach,
  • w wąskich pomieszczeniach,
  • tam, gdzie zamontowanie tradycyjnych drzwi jest niemożliwe.

Jakie zalety mają drzwi przesuwne?

  • nie zajmują dużo przestrzeni,
  • są funkcjonalne,
  • sprawdzają się praktycznie we wszystkiego rodzaju wnętrzach,
  • urozmaicają wnętrza.

Nowoczesny salon otwarty na ogród

Możliwości zastosowania drzwi przesuwnych

Możliwości zastosowania systemu drzwi przesuwnych jest naprawdę wiele. Wykorzystasz je m.in. do zabudowy wnęk, podziału większej przestrzeni czy do modelowania wnętrz w celu ich zmniejszenia lub powiększenia.

Oto kilka z najpowszechniejszych ich zastosowań:

Po pierwsze – balkon i taras. Marzysz mieć wyjście na balkon lub taras w stylu amerykańskich apartamentowców? Nie ma problemu! Od tego są drzwi przesuwne! Przeszklone nadadzą wnętrzu nie tylko luksusowego charakteru, ale także wpuszczą dużo naturalnego światła.

Po drugie – kuchnia. Z ich pomocą stworzysz tu przestrzeń na np. spiżarnię, która jest potrzebna w każdym domu do przechowywania przetworów, a także innych rzeczy. Wykorzystać można je też w innym celu, np. by zyskać więcej przestrzeni w kuchni lub oddzielić nimi jadalnię.

Nowoczesny salon z kuchnią

Po trzecie – sypialnia. Nie masz garderoby, a marzysz o niej od dawna? I tu z pomocą przyjdą ci ponownie drzwi przesuwne. To one pozwolą ci stworzyć dodatkowe miejsce na ubrania i inne dodatki.

Garderoba w sypialni

Po czwarte – korytarz. W tym miejscu można je wykorzystać jako drzwi do szafy, w której np. powiesisz płaszcze i inne rzeczy gości pojawiających się z wizytą w twoim domu.

Salon w skandynawskim stylu

Po piąte – łazienka. Osoby, które muszą mieć w łazience pralkę czy różnego rodzaju podobne sprzęty mogą zastosować drzwi przesuwne jako parawan oddzielający je od wanny i pozostałej części łazienki.

Dodaj komentarz