Jak ujarzmić chaos w łazience?

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Odpowiednie rozmieszczenie wszystkich przedmiotów nabiera tutaj wyjątkowego znaczenia. Jeśli wnętrze nie jest dobrze zorganizowane, wkrada się do niego chaos, co z kolei może odbić się na nastroju czy punktualności domowników. Jak zorganizować łazienkę, by korzystanie z niej było wyłącznie przyjemnością?

Sposoby na zachowanie porządku w łazience
Źródło: Aquaform

W łazience niezbędne są pojemne szafki. Takie, które pomieszczą kosmetyki, przybory higieniczne czy zapasy czystych ręczników. Drobniejsze przedmioty można dodatkowo posegregować, umieszczając je w praktycznych pojemnikach i koszyczkach. Dobre rozwiązanie polega na zamontowaniu w szafkach szklanych półek. Przezroczyste przegrody nie tylko ułatwią zachowanie porządku, ale jednocześnie zapewnią doskonałą widoczność wszystkich rzeczy.

Odpowiednie zaplanowanie przechowywania szczególnego znaczenia nabiera w małych łazienkach. Na ograniczonej powierzchni zmieści się niewiele szafek, tym bardziej więc warto wykorzystać np. przestrzeń pod umywalką i zaplanować w tym miejscu szafkę. Półki lub szuflady w szafce pod umywalką powinny zostać zaplanowane w taki sposób, aby można było przechowywać w nich jak najwięcej przyborów toaletowych. Przydatna na pewno okaże się szuflada zajmująca całą szerokość szafki.

Sposoby na zachowanie porządku w łazience
Źródło: Aquaform

Planując łazienkę, warto też wybrać miejsce, w którym będzie przechowywana brudna bielizna. Dodatkowy koszyk, worek czy mało efektowny pojemnik to elementy, które mogą niepotrzebnie zagracić łazienkę. Lepszym rozwiązaniem jest kosz wbudowany w szafkę-słupek. Bielizna stanie się wówczas niewidoczna dla gości, a użytkowanie kosza będzie wygodne dla domowników – aby włożyć lub wyjąć z niego rzeczy, wystarczy odchylić drzwi szafki.

Sposoby na zachowanie porządku w łazience
Źródło: Aquaform

Meble łazienkowe powinny nie tylko być pojemne i wygodne, ale również odporne na działanie wilgoci oraz łatwe do utrzymania w czystości. Firma Aquaform oferuje meble łazienkowe z trzech różnych materiałów: płyt laminowanych, lakierowanych oraz płyt MDF pokrytych akrylem. Meble wykonane w tej ostatniej technologii posiadają efektowny połysk. Są przy tym odporne na promieniowanie UV oraz posiadają podwyższoną odporność na wilgoć i działanie środków chemicznych. Szafki firmy Aquaform są wyposażone w mechanizmy samodomykające, które sprawiają, że zawiasy są niemal bezgłośne, a szafki zamykają się bardzo lekko. Z kolei wyposażone w mechanizm hamowania szuflady, nawet gdy są bardzo obciążone, także zamykają się cicho i płynnie. Dobrze pomyślane, ergonomiczne są również uchwyty szafek i szuflad.

1 komentarz

  • cenne porady, ten ukryty kosz na brudy mi się spodobał najbardziej! 😉 przeorganizuję mój „słupek”, który kupiłam ostatnio na [adres strony usunięty przez moderatora] tak, żeby w jednej szufladzie zamontować kosz. przynajmniej dzieciaki nie będą rozrzucać wszystkiego, a szafka jest tak praktyczna, że nie ma co jej zmieniać! ;d

Dodaj komentarz