Jak urządzić mieszkanie w stylu boho-chick?

Najważniejszymi elementami stylu boho-chick w sferze mieszkania są komfort, indywidualizm i wygoda. Inspirowane naturą i kulturą hipisowską, wnętrza urządzone w ten sposób świetnie wpływają na artystyczną i kreatywną stronę naszej natury, a ponadto pozwalają zachować oryginalność bez zupełnego oderwania się od trendów. Dzisiaj podpowiemy w jaki sposób zaaranżować pomieszczenia właśnie w tym stylu! Jak wybrać kolor ścian?

Ściany stanowić będą tło, barwną podstawę pomieszczenia – a zatem o ile nie są ci straszne kolorystyczne ekscesy, to możesz wybrać dowolny, mocny kolor, pod który dobierzesz pozostałe elementy dekoracyjne i meblowe. Jeśli wolisz bardziej stonowaną paletę barw, postaw na ściany białe lub w jasnym odcieniu pastelowym – zapewni ci to dużą swobodę dobierania dodatków i sprawi, że pokoje będą wydawać się bardziej przestrzenne!

Jakie meble do stylu boho?

Ekstrawagancja jest ściśle związana z boho – postaw na to, co stylowo rzeźbione i ciekawe dla oka! Wybierając meble w kolorze ścian poszerzysz zakres tła, na którym budujesz pomieszczenia. Możesz również postawić na inny kolor, który według ciebie dobrze z nimi współgra. W każdym razie meble wiernych fanów boho-chick nie mogą być zupełnie zwyczajne i standardowe – zrób rajd po niszowych sklepach albo zainwestuj w element, który zostanie wykonany specjalnie dla ciebie, na zamówienie – np. toaletkę czy komodę. Dodając taki mebel do swojej „stylowej bazy” masz pewność, że faktycznie uda ci się zbudować w mieszkaniu klimat, na którym ci zależy.

Salon w stylu boho
Źródło: Nora Gouma

Zwróć uwagę na tkaniny

Tkaniny pomagają błyskawicznie zmienić nastrój i kolorystykę pomieszczenia. Poszukując tych, które chcesz widzieć w swoim mieszkaniu, zachowaj otwarty umysł. Jeśli lubisz egzotykę i podróże, spodobają ci się wzory etniczne. Natomiast osobom, które styl chcą połączyć z klasyczną elegancją polecamy motywy kwiatowe. Oba schematy nawiązują do natury, tak ważnej dla boho-chick i we właściwych rękach mogą stanowić niepowtarzalne źródło mieszkaniowych inspiracji! Zwróć również uwagę na ich tekstury – miękkie i puszyste materiały ułatwią ci relaks, a zatem świetnie sprawdzą się w sypialni. Masz problem ze skupieniem się na dłużej? W gabinecie postaw na chłodniejsze, twardsze obicie fotela!

Mieszkanie z mnóstwem poduszek!

Są one bardzo charakterystycznym elementem stylu boho-chick i możesz je umieszczać dosłownie wszędzie – niedbale rozrzucone na sofie, fotelach, przy kominku, w sypialni… Stanowią one powierzchnie, od której (jeśli nie czujesz się w tym zbyt pewnie) dobrze jest zacząć eksperymenty z tkaninami oraz pozwalają na szybkie i łatwe dodanie mieszkaniu głębi w postaci mocnych, ciekawych akcentów kolorystycznych.

Sypialnia w stylu boho
Źródło: Eyphoto

Styl boho to eklektyzm

Pozorne niedopasowanie do siebie poszczególnych elementów, reprezentujących różne style jest jak najbardziej właściwe dla boho-chick! Nie obawiaj się, że popadniesz w przesadę tylko dlatego, że dbasz o to, by wszystko co lubisz i co ci się podoba znalazło swoje miejsce w wystroju – jeśli zadbałaś o odpowiednie tło efekt końcowy zachwyci nie tylko ciebie. Nie bierz wszystkiego na poważnie – traktując urządzanie mieszkania z przymrużeniem oka będziesz nie tylko świetnie się bawić, ale wprowadzisz do niego ten właściwy dla boho luz.

Salon w stylu boho
Żródło: House Decor Plan

Boho od A do Z? Niekoniecznie

Aby nadać mieszkaniu klimat bardziej właściwy dla tego stylu wcale nie musisz przeprowadzać zmiany aranżacji wszystkich pomieszczeń! Przygodę z boho możesz rozpocząć nawet od małego fragmentu pomieszczenia. Dzięki temu zyskasz albo nowy, inspirujący dla ciebie zakątek, albo punkt, od którego stopniowo będziesz w stanie stylistycznie odnowić cały pokój czy mieszkanie. Cokolwiek postanowisz – najważniejsze jest to, aby twoje mieszkanie było ‘twoje’ od początku do końca. Śmiało szukaj inspiracji. Powodzenia!

Dodaj komentarz