Nowoczesna kuchnia i łazienka – inspiracje na 2020/2021 rok

Nowoczesna przestrzeń ma nie tylko dobrze się prezentować, ale sprzyjać ciągłemu komfortowi rodziny. Strefa ta powinna zachęcać do wspólnej rozrywki, spędzania czasu razem oraz spożywania posiłków w gronie najbliższych. Poznajcie inspiracje na 2020/2021 rok. Nowoczesna kuchnia i łazienka to rozwiązanie, które zapewnia nie tylko idealny wygląd, ale również maksymalną funkcjonalność.

Nowoczesna kuchnia i łazienka – TRENDY NA 2020/2021 ROK!

Nowoczesna łazienka – inspiracje na 2020 i 2021 rok

2020 to wciąż rok panującego minimalizmu, estetycznych form oraz funkcjonalności. Na podium stoi biel – ponadczasowy kolor, stonowane barwy, asymetryczne wzory, dekoracje roślinne oraz oryginalne wzory kafelek i przeszklenia. Wszystko wskazuje na to, że 2021 również taki będzie!

Modne w tym roku są również czarne elementy, a nawet całe łazienki! Czarne baterie prysznicowe, umywalki, kabiny prysznicowe oraz wanny czy brodziki. Dla niektórych taka przestrzeń może być zbyt ciemna, dlatego producenci proponują dodatki w postaci białych elementów. Takie połączenie gwarantuje stylową łazienkę, która nie wyjdzie z mody przez wiele lat!

Jeżeli to rozwiązanie nam nie leży, nic straconego – biel to wciąż królowa łazienek, podkreślająca czystość i higieniczne przeznaczenie naszego pomieszczenia. Warto jednak zaszaleć, dodając rośliny lub kilka kolorowych akcentów – pastelowe kolory wracają do łask nie tylko w sypialni i pokoju dziennym, ale również w naszych łazienkach!

W dalszym ciągu modne jest drewno. To uniwersalny materiał, który pomoże urzeczywistnić każdą wizję mieszkańców domu. Aranżacje skandynawskie wywierają ogromny wpływ na nasze mieszkania – to właśnie ten styl zachwyca się naturalnym pięknem i byciem jednością z naturą! Drewno jest więc zawsze dobrym rozwiązaniem, jeżeli chcemy urządzić naszą przestrzeń w ekologiczny sposób. Warto też zadbać o modne dodatki: drewniane kubki na szczoteczki czy mydelniczki. Efekt może okazać się nieziemski!

W 2020 i 2021 roku warto też zadbać o właściwe oświetlenie, zróżnicowane i dostosowane do funkcji, jakie pełni nasza łazienka. Możemy wziąć pod uwagę oświetlenie na suficie, taśmę LED, albo lampy koło lustra. wszystko zależy od naszych potrzeb. Wielu inwestorów posiada w łazience okno, które często stanowi jedno z najważniejszych źródeł światła. Warto wykorzystać to na naszą korzyść.

Elegancja,szyk i natura – tymi słowami powinna być określana nasza łazienka w 2020 i 2021 roku.

Houzz

Jaka kuchnia jest modna w 2020/2021 roku? Inspiracje

W kuchniach coraz częściej stosuje się nowinki technologiczne. Dzięki nim pomieszczenie nabiera nowej jakości. No właśnie… o jakość, wygodę, funkcjonalność i przestrzeń tu właśnie chodzi. Starannie wykończona powierzchnia oraz minimalizm to przepis na modną, komfortową kuchnię.

Minimalizm pomaga zachować porządek w kuchni oraz sprawia, że nasze rzeczy są w stałym ładzie. Jeżeli jesteśmy zwolennikami zaplanowanej przestrzeni, która jest wygodna i przyjemna w odbiorze, zarówno dla mieszkańców, jak i gości – to kuchnia modna w 2020/2021 roku na pewno przypadnie nam do gustu.

Tak jak w przypadku łazienki, ważne jest dobre oświetlenie, które będzie sprawiało, że w naszej kuchni będzie jasno i przejrzyjcie. Dodatki na jakie się zdecydujemy powinny pasować do reszty posiadanych rzeczy, odpowiadać kolorom, ale jednocześnie wyróżniać się – nie popadając w przesadę. Jeżeli to zrobimy, wprowadzimy do naszej przestrzeni niepotrzebny przepych.

Warto zaangażować się w poszukiwania orientalnych kolorów lub wzorów. Jeżeli podróżujemy, warto wprowadzać do naszej kuchni przedmioty do których mamy osobisty sentyment. Czerpiąc ze stylu skandynawskiego, warto uczynić ozdobą rzeczy, które są praktyczne. Solniczki, pieprzniczki, miski, talerze… to wszystko może być funkcjonalnym dodatkiem do naszej kuchni.

Jeżeli chodzi o kolory, nie jest zaskoczeniem, że dalej króluje biel. Jednak nie ma problemu, by połączyć ją z zielenią, brązem czy odcieniami beżu. Ciepłe dodatki i kolory to też opcja dla tych, którzy nie czują się dobrze w surowych wnętrzach.

Warto pamiętać o naszym dobrym przyjacielu – naturze. Roślinność w kuchni prezentuje się cudownie i dodaje całości uroku. Jednym słowem: warto!

Pinterest
Wallpaper Safari
Pinterest

1 komentarz

Dodaj komentarz