Programy do projektowania wnętrz online – TOP 10

Programy do projektowania wnętrz to świetna opcja nie tylko dla specjalistów, ale również tych, którzy poszukują inspiracji lub chcą zaaranżować dom na własną rękę. Prezentujemy TOP 10 programów, które mogą zaciekawić zarówno amatorów, pasjonatów jak i zawodowców w swojej dziedzinie.

Projektowanie wnętrz - TOP 10
Projektowanie wnętrz – 10 TOP programów!

Live Interior 3D free

Live Interior to aplikacja w której bez trudu zbudujemy plany pomieszczeń w 2D oraz 3D. To też prosty w obsłudze program, który nadaje się dla początkujących, chcących rozpocząć swoją przygodę z projektowaniem wnętrz. Na przedmioty można nakładać wzory i kolory, zmiany widać natychmiast. Program jest szybki w obsłudze. Na wizualizacji można zmieniać porę dnia i oświetlenie – a więc dostosować pomieszczenia do rozmieszczenia okien w naszym domu i wymagań budynku nie jest trudne. Program pozwala na rysowanie loftów z antresolą, tarasów i płaskich powierzchni. W bibliotece znajdują się ponad 1,5 tysiąca materiałów i 1,2 tysiąca obiektów.

PRO100

PRO100, jak głosi strona producenta to program do projektowania wnętrz kuchni, łazienek, biur i projektowania mebli. Projektowanie wnętrza w tym programie nie musi zająć więcej niż kilkanaście minut. Program jest dokładny i nieskomplikowany. Cechuje go też natychmiastowa wizualizacja. Jest to też świetna opcja dla tych, którzy chcą puścić wodze swojej fantazji. Tworzenie mebli od zera, importowanie plików z innych programów lub znalezionych w internecie to świetna opcja z której można skorzystać podczas użytkowania programu. Program jest płatny, ale dostępna jest wersja demo dla tych, którzy nie są pewni, czy aplikacja spełni on ich wymagania.

Sweet Home 3D

Sweet Home 3D to darmowy program służący do aranżacji wnętrz, umożliwiający projektowanie zarówno w 2D i 3D. Pozwala zaprojektować cały dom czy mieszkanie. Jest on bardzo dokładny, bez problemu pozwala tworzyć obiekty i umieszczać je w wybranym przez nas miejscu. To prosty program, który jest świetną opcją na pierwsze spotkania z aranżacją wnętrz.

Źródło: Sweet Home 3D
Źródło: Sweet Home 3D

Ikea Home Planner

To aplikacja do projektowania kuchni, sypialni oraz biura. Posiada ona bogatą bazę produktów, które można wybrać z katalogu producenta. W programie można projektować zarówno w 2D jak i 3D. Swoją pracę można zapisać i wrócić do niej kiedy będziemy mieć ochotę. Można też skorzystać z dostępnych w programie projektów, które mogą być świetną opcją, jeżeli planujemy zakupy u tego producenta.

Autodesk Homestyler

To popularny i darmowy program, który słynie z łatwości w projektowaniu, więc poleca się go również początkującym projektantom. Używa się go w przeglądarce, nie trzeba go pobierać, co sprawia, że na pewno będzie działał na naszym systemie operacyjnym (wymagana jest rejestracja, by zachować projekt). Program nie jest dostępny w polskiej wersji językowej. Program pozwala rysować na podłożonym obrazie (np. na planie mieszkania), ma duży wybór obiektów i tworzy wizualizacje 3D.

Power net+

Power net+ to innowacyjna aplikacja on-line, która może być świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z projektowaniem. Nie ma w tym nic trudnego – tym bardziej, że do rozpoczęcia wystarczy komputer i dostęp do internetu. Obsługa programu jest szybka i przyjemna, a jednocześnie pozwala stworzyć realistyczny trójwymiarowy projekt… w ciągu kilku minut!

Źródło: CAD PROJEKT K&A
Źródło: CAD PROJEKT K&A

Space Designer

To program, które można wykorzystać do zaprojektowania poszczególnych pomieszczeń lub całych domów. Aplikacja opiera się na komendzie „przeciągnij i puść”, więc nie jest trudna w obsłudze. Projekty można wykonać w 2D i 3D. Na oficjalnej stronie jest możliwość skorzystania z darmowego demo.

HomeByMe

HomeByMe to program do projektowania wnętrz do którego można zastosować istniejące meble oraz elementy dekoracyjne. Po zakończeniu projektowania, można go przekonwertować do 3D. To niesamowite rozwiązanie sprawdzi się zarówno wśród amatorów jak i specjalistów. Wśród innych programów, ten wyróżnia się zadbaniem o szczegóły, dokładność i jakość zaprojektowanych elementów. Dla tych, którzy cenią sobie te rzeczy, ten program będzie idealnym rozwiązaniem.

Cylindo

Cylindo to płatny program, dający możliwość projektowania w 3D. Wersja demonstracyjna może przybliżyć funkcje programu i zachęcić do jego zakupu. Na oficjalnej stronie można zobaczyć przykładowe rozwiązania i wizualizacje, które są w stanie przybliżyć jakość programu.

Źródło: Cylindo

HomeStyler

HomeStyler to darmowy i prosty program, służący głównie do projektowania zaawansowanym projektantom i pasjonatom. Działa przez przeglądarkę, więc nie trzeba martwić się pobieraniem programu na swój komputer. Po jego uruchomieniu można zaprojektować pokoje, okna, domy i meble. Projekt można zobaczyć w 3D.

2 komentarze

  • Aplikacja zostala przygotowana zar wno do pracy z myszka jak i ekranem dotykowym. W programie bez problemu zbudujemy plany pomieszczen w 2D oraz wizualizacje w 3D. Live Interior 3D jest prosty w obsludze, dlatego praca z nim nie powinna sprawic trudnosc. Podobnie jak inne programy do projektowania wnetrz zawiera spora biblioteke z obiektami i wyposazeniem, kt re mozna dopasowac do realnych wymiar w przedmiot w dostepnych w naszym domu. Minusem aplikacji moze byc to, ze niekiedy wystepuja problemy z jej dzialaniem na niekt rych systemach oraz modelach komputer w.

  • Dziękuję że to napisaliście, właśnie mam remont i potrzebowałem jakiś rzeczy do wizualizacji jak będą wyglądały tam układy mebli. Postaram się wybrać jeden z nich aby to zobaczyć miej więcej przed ich zakupem.

Dodaj komentarz