Projektowanie wnętrz bez architekta: programy online, trendy, style 2020

Projektowanie wnętrz bez architekta to proces na który musimy przygotować się pod każdym względem. Potrzebne są: czas, poświęcenie, pasja, ale również skupienie, wiedza i świadomość, że nie wszystko koniecznie pójdzie po naszej myśli. Dlatego warto poszukać inspiracji, zobaczyć co aktualnie jest modne i pomóc sobie w procesie tworzenia wymarzonej przestrzeni!

Projektowanie wnętrz bez architekta to prawdziwe wyzwanie!

Programy online

Programy do projektowania wnętrz online to ciekawe rozwiązanie dla tych, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności. To też fajna opcja dla tych, którzy mają wyraźną wizję swojego przyszłego mieszkania i nie chcą, by ktokolwiek ją zburzył.

Choć programy online mają zarówno plusy jak i minusy, o czym więcej można przeczytać w artykule – Programy do projektowania wnętrz online – zalety i wady, to zdecydowanie są warte poświęcenia im trochę czasu, nawet takich celach, jakimi mogą być m.in. dobór kolorów do pomieszczenia i mebli.

Jeżeli chcemy zabrać się za samodzielne zaprojektowanie swojego wnętrza, w internecie jest ogromny wybór programów, które nam w tym pomogą. Wiele z nich jest zupełnie za darmo, a części nie trzeba nawet instalować, można korzystać z nich za pomocą przeglądarki.

Za korzystanie z programów online za darmo, producenci sprawiają, że do zaprojektowania mieszkania można użyć mebli z ich sklepu, co dla wielu ludzi jest dużym ułatwieniem – zaprojektować, później kupić i wszystko jest na swoim miejscu. Czyż nie?

Dla tych, którzy chcą zaprojektować własny dom, ale nie są zdecydowani na styl, ani nie mają wyraźnej wizji, przedstawiamy trendy na 2020 rok, które sprawią, że każdy dom będzie pełen stylu i szyku!

Roślinność nigdy nie wychodzi z mody!

Trendy 2020 – ekologia, roślinność, przeszklenia

Jak powszechnie wiadomo ekologia jest nie tylko bardzo zdrowa dla ziemi i jej mieszkańców, ale również dla naszych domów i mieszkań. Wszystko co wykonane z materiałów recyklingowych w 2020 będzie królować w mieszkaniach i domach! Ten trend zakłada długie użytkowanie mebli, a więc możemy np. dokonać ich renowacji czy ograniczyć plastik w pomieszczeniach – przede wszystkim w kuchni! Warto też używać ubrań do wielu celów, jeżeli stara zawartość garderoby nie nadaje się do chodzenia, możemy używać jej jako ręczników kuchennych, serwetek czy poszewek. Ten styl sprawia, że żyje się nie tylko modnie, z miłością dla środowiska, ale również taniej! W internecie, książkach i czasopismach można znaleźć dużo podpowiedzi, jak nie tylko uczynić mieszkanie, ale również swój styl życia bardziej eko!

Jednym z aktualnych trendów jest posiadanie w domu dużej ilości roślin.
Rośliny zielone fotosyntetyzują. W procesie tym zużywając dwutlenek węgla rośliny wydalają tlen, niezbędny nam do życia. Rośliny doniczkowe w domach sprawiają że, ilość tlenu w ciągu dnia zwiększa się, a ilość dwutlenku węgla zmniejsza. Niektóre rośliny pochłaniają szkodliwe substancje, które mogą wydobywać się z mebli, wykładzin, farb itp. Niektóre z nich potrafią nawet pochłaniać dym papierosów! Są też w stanie zwiększyć wilgotność powiększa, a dodatkowo są piękne i od zawsze są niezwykłą atrakcją wnętrz!

Meble szklane w 2020 mają być równie popularne jak w 2019 roku. Stoliki jadalne, kawowe czy półki ze szkła – to rozwiązanie, które zdecydowanie nie zawiedzie nikogo, kto ceni sobie szykowne wnętrza.

Style – popularne kolory i HIT 2020 – neo mint!

Z każdej strony nadchodzi też informacja, że neo mint to kolor 2020 roku!
To lekko połyskująca barwa miętowej zieleni, wnosząca spokój i lekkość do każdego wnętrza. Ten kolor znajdzie zastosowanie zarówno w łazience, kuchni jak i w pokojach czy salonie. To też świetny kolor na wyraziste, rzucające się w oczy dodatki.

YOU Magazine

We wnętrzach rządzą również odcienie różu, żółtego i granatu.

Dodatkowo minimalizm nigdy nie wychodzi z mody, więc proste, funkcjonalne rzeczy w niewielkich ilościach i bez przepychu, to przestrzeń jaka powinna usatysfakcjonować każdego! Czerpiąc ze stylu skandynawskiego można też zastosować wyraziste akcenty w intensywnych barwach lub wzorach, które sprawią, że przestrzeń stanie się bardziej wyrazista.

Dodaj komentarz