Przeszklenia na miarę XXI wieku

W nowoczesnym domu nie może zabraknąć imponujących przeszkleń. Szklane ściany, okna ciągnące się przez wszystkie kondygnacje i olbrzymie drzwi przesuwne to jedne z bardziej typowych elementów pojawiających się obecnie w projektach. Jakie jeszcze pomysły realizują architekci?

Do widoku olbrzymich przeszkleń – zwłaszcza efektownych drzwi tarasowych oraz eleganckich okien narożnych – zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Tymczasem projektanci w swoich pomysłach idą znacznie dalej i proponują coraz nowsze i bardziej oryginalne rozwiązania. Szklane ściany i duże okna zapewniają doskonałe połączenie wnętrz z otoczeniem, otwierają je i jednocześnie dostarczają optymalną ilość światła. Ale przeszklenia pojawiają się także w innych miejscach, jako element aranżacji wnętrz, który nie ma nic wspólnego z otwieraniem pomieszczeń na otoczenie. Dlaczego podłoga w salonie, łazience lub sypialni nie miałaby być szklana? To jest pomysł jak najbardziej możliwy do zrealizowania, z zastrzeżeniem jednak, że ma szansę przypaść do gustu osobom, które nie boją się innowacyjnych rozwiązań, a w niektórych przypadkach – wyłącznie tym, które… nie mają lęku wysokości.

Przeszklenia na miarę XXI wieku
Źródło: Decoholic

Ten dom jest, a wygląda trochę tak, jakby go nie było. Całkowicie szklane ściany i przeszklona balustrada tarasu maksymalnie łączą jego wnętrza z ogrodem. W przyjaznym klimacie i równie przyjemnej okolicy mieszkanie w takim domu to spełnienie marzeń.

Przeszklenia na miarę XXI wieku
Źródło: Decoholic

A oto fragment tego samego budynku. Podłoga na granicy salonu z tarasem również została przeszklona. Efekt jest zaskakujący. Umożliwia pozostanie w kontakcie (przynajmniej wzrokowym) osobom przebywającym w dwóch różnych pomieszczeniach, na dwóch różnych kondygnacjach.

Przeszklenia na miarę XXI wieku
Źródło: FutureNet Club

Sypialnia w szklanej kabinie. To interesująca propozycja zwłaszcza dla posiadaczy mieszkań o stosunkowo niedużym metrażu. Stosując to rozwiązanie, w jednoprzestrzennym studiu  można wydzielić bardziej intymny zakątek, a chcąc go całkowicie odseparować od otoczenia, wystarczy zaciągnąć zasłony.

Przeszklenia na miarę XXI wieku
Źródło: Hi Consumption

Przeszklony garaż. Chyba nie ma lepszego pomysłu dla prawdziwych miłośników motoryzacji, którzy tak bardzo kochają swoje auto, że  jego walory chcieliby nieustannie prezentować otoczeniu. Przeszklony garaż bardziej przypomina okno wystawowe niż tradycyjny obiekt przeznaczony do parkowania pojazdów.

Przeszklenia na miarę XXI wieku
Źródło: Homes and Hues

Ta łazienka nie spodoba się osobom obawiającym się dużych wysokości. Podłoga jest przezroczysta i na pewno doskonale wzmocniona, ale wrażenie robi odrobinę przerażające. Oryginalna aranżacja łazienki, lecz tylko dla odważnych. 

Przeszklenia na miarę XXI wieku
Źródło: Panda Whale

Kolejna łazienka, jednak dużo bardziej tradycyjna. Tutaj znajdziemy tylko „zwykłe” przeszklenia, ale za to wypełniające prawie całą powierzchnię ścian i pojawiające się także w suficie. Nie ma jednak co się dziwić, że w podobnym miejscu zrealizowano taki projekt: widok na morze jest imponujący, to i przeszklenia muszą być efektowne. 

Przeszklenia na miarę XXI wieku
Źródło: Hi Consumption

W Madrycie powstało powyższe biuro. Nie znamy opinii pracujących w nim osób, ale nam się podoba. Pracownicy mogą odnosić wrażenie,  że  ich biurka stoją pod gołym niebem. Idealna lokalizacja zwłaszcza dla tych, którzy chcieliby pracować w lesie. Ale i pozostałym może się spodobać – cisza, spokój i bezkresne niebo nad głową. Aż chce się pracować.

Do nowoczesnego wnętrza idealnie pasuje podłoga 3D! Jak ją wykonać? Sprawdzamy

Dodaj komentarz