Szarości idealne w sypialni

Część domu, w skład której wchodzą sypialnie, to niedostępna dla gości strefa prywatna. Co nie oznacza, że do jej urządzania podchodzi się z mniejszą uwagą i pietyzmem. Podpowiadamy, jaką kolorystykę zastosować w wnętrzu, aby w efekcie sypialnia prezentowała się efektownie i sprzyjała relaksowi.Wystrój sypialni powinien stwarzać atmosferę odpowiednią dla odpoczynku i odprężenia. Niezależnie od tego, w jakie wydarzenia obfituje dzień, pod jego koniec każdy szuka w domowych pieleszach wyciszenia i spokoju. W sypialni niezwykle istotna jest kolorystyka. Kolor pomarańczowy czy czerwony wygląda efektownie, dodaje wnętrzom energii, ale nie sprzyja wyciszeniu. Co innego kolor szary. W pierwszej chwili może kojarzyć się ze smutkiem czy melancholią, to jednak pozory. Wystarczy zestawić szarość z czarno-białymi dodatkami lub delikatnie ożywić pastelami, a w efekcie w sypialni zapanuje idealny nastrój. Kolor szary doskonale przy tym wpisuje się w modny obecnie styl minimalistyczny, a eleganckie szarości coraz częściej pojawiają się we wnętrzach.

Szarości idealne do sypialni
Źródło: Dekoral

Wspomniane już połączenie koloru szarego z bielą i czernią doskonale pasuje do nowoczesnych aranżacji. Meble w odcieniu drewna lub w jasnym kolorze znakomicie prezentują się na tle ciemnoszarych ścian. Natomiast przytulności wnętrzom mogą dodać delikatne firany czy puszysty dywan. Całość dopełnią interesujące dodatki: lampki nocne, designerski żyrandol czy kompozycja biało czarnych zdjęć nad wezgłowiem.

Dla osób, które preferują ciepłe odcienie, pomalowanie ścian na szaro może wydawać się kontrowersyjnym pomysłem. Jednak, jak przekonują eksperci marki Dekoral, kolor szary wpływa kojąco, wycisza i pozwala odpocząć w dogodnych warunkach. Jeśli ktoś nie jest do końca przekonany do tego pomysłu, może wybrać mniej intensywny odcień szarości – np. Szary platynowy z oferty Akrylit W marki Dekoral.

Są też inne sposoby na ożywienie szarej elegancji. Stonowaną szarość można połączyć z delikatnymi pastelami – na przykład miętą, beżem czy różem. Do sypialni wystarczy dodać pastelowe firany, narzutę na łóżko czy niezwykle efektowne i zarazem bardzo modne pompony z tiulu. W ten sposób, poprzez wprowadzenie subtelnego akcentu kolorystycznego, nastąpi przełamanie surowego odcienia ścian. Romantyczny klimat mogą natomiast wprowadzić lampki typu cotton balls, które znakomicie uzupełnią całość wystroju.

Dodaj komentarz