Top 30 domów tanich w budowie – wiosna 2021

Niedrogie domy to coraz częściej standard, który przekonuje inwestorów do własnego budynku – zamiast kupna mieszkania. Dziś sprawdzamy 30 najpopularniejszych rozwiązań projektów tanich w budowie!

TOP 30 domów tanich w budowie

Projekty domów tanich w budowie

Szukając domu taniego w budowie, powinniśmy przemyśleć potrzeby każdego z domowników: dobrać odpowiedni metraż i zaplanować dodatkowe pomieszczenia lub kondygnacje np. garaż, strych, poddasze do adaptacji czy piwnicę (która znacząco podnosi koszt budowy). Należy się również zastanowić nad tym, czy potrzebujemy balkonu, lukarny lub obszernego tarasu. Podjęte decyzje sprawią, że nasze koszty wzrosną… lub zmaleją, czyniąc inwestycję stosunkowo tanią.

Powinniśmy zwrócić uwagę na dach budynku, np. dwuspadowe rozwiązanie jest szybkie i tanie w realizacji. Tak samo wiata garażowa zamiast garażu w bryle sprawi, że oszczędzimy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Tym samym – koszt naszej budowy będzie porównywalny do kupienia mieszkania deweloperskiego – i to wcale nie w centrum miasta.

Zebrane przez nas projekty są oszczędne – nie tylko na etapie budowy, ale również późniejszej eksploatacji. Należy pamiętać, że własny dom jest komfortem – brak sąsiadów za ścianą, własny ogródek i decyzyjność. To właśnie te rzeczy chwalą właściciele. Jeżeli możemy skorzystać ze wszystkich plusów własnego domu, jednocześnie nie przekraczając pewnego budżetu… to może warto spróbować?

1. Projekt domu Maleństwo B

Projekt domu Maleństwo B

Przedstawiony projekt to propozycja niewielkiego budynku o powierzchni użytkowej 58,7 m². Poddasze do późniejszej adaptacji spodoba się przede wszystkim tym osobom, które chcą w przyszłości powiększyć rodzinę, ale aktualnie nie potrzebują dodatkowych pomieszczeń. To też rozwiązanie dla inwestorów wolących podzielić koszty związane z inwestycją w czasie.

Na parterze znajduje się duża sypialnia, salon, kuchnia, spiżarnia, łazienka oraz kotłownia.

2. Projekt domu Imbir 4

Projekt domu Imbir 4 jest elegancki i tani w budowie
Projekt domu Imbir 4 jest elegancki i tani w budowie

Projekt o powierzchni nieco większej niż 50 m² stanowi wyjątkową alternatywę dla zakupu mieszkania w mieście. W projekcie znajduje się taras w kształcie litery „L” – to jeden z plusów, który przemówi za budową domu zamiast wyborem kilkupokojowej opcji w mieście. Na parterze znajduje się sypialnia, kuchnia połączona z salonem, łazienka oraz kotłownia. Wygodnie może zamieszkać tutaj singiel, para lub małżeństwo z małym dzieckiem.

3. Projekt domu Mikrus

Projekt o powierzchni 61,69 m²
Projekt Mikrus o powierzchni 61,69 m²

Projekt Mikrus, choć jego powierzchnia porównywalna jest do mieszkania w mieście, zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń i wyjątkową elewacją. Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie oraz łazienka, a na parterze pokój dzienny z kominkiem, kuchnia, toaleta, kotłownia i taras, który umili wieczory. To wspaniała propozycja dla nawet czteroosobowej rodziny.

4. Projekt domu D67 – Paulinka

Projekt domu D67 - Paulinka
Projekt domu D67 – Paulinka prezentuje się przytulnie

Romantyczna elewacja projektu D67 – Paulinka od razu zwróci na siebie uwagę inwestorów. Budynek o powierzchni użytkowej 60,1 m² wpisze się zarówno w miejski, jak i wiejski krajobraz. Na jego poddaszu znajdziemy dwie wygodne sypialnie, docelowo należące do dzieci. Na parterze znajduje się pokój rodziców, przestronny salon z aneksem kuchennym, łazienka oraz taras.

5. Projekt domu Gaja

Projekt domu Gaja
Projekt domu Gaja o niebanalnej elewacji

Gaja został zaprojektowany z myślą o trzyosobowej rodzinie. To parterowy budynek, który pasuje do miejskiej oraz wiejskiej okolicy. Pomieszczenia w nim zaplanowane podzielono na strefę dzienną oraz nocną. Znajdują się tam: wiatrołap, kotłownia, kuchnia, salon, łazienka oraz dwa pokoje (9,74 m² oraz 12,07 m²).

6. Projekt domu D144A

Projekt domu D144A ma powierzchnię 49,03 m²
Projekt domu D144A ma powierzchnię 49,03 m²

Projekt domu D144A posiada poddasze do późniejszej adaptacji, dzięki czemu można łatwo podzielić wydatki w czasie lub rozbudować budynek, gdy dzieci podrosną i będą potrzebowały swojej własnej potrzeby. Na parterze znajdują się: przedsionek, łazienka, sypialnia, kuchnia, salon z jadalnią, kotłownia, garaż jednostanowiskowy oraz praktyczny taras – idealne miejsce codziennych spotkań w rodzinnym gronie.

7. Projekt domu Biedronka

Wyjątkowy projekt Biedronka
Wyjątkowy projekt Biedronka

Projekt domu Biedronka ma powierzchnię użytkową 57,79 m². Może być domkiem całorocznym lub letniskowym. Na parterze znajdziemy dwie sypialnie (każda ponad 10 m²), łazienkę, kuchnię, pokój dzienny oraz kotłownię. Projekt występuje w dwóch wersjach, jedna ma schodki na strych, a w drugiej schody zostały umieszczone w holu. Strych to 33,78 m2 powierzchni do dowolnego wykorzystania.

8. Projekt domu D237

Minimalistyczny projekt domu D237
Minimalistyczny projekt domu D237

Minimalistyczny dom D237 to parterowa propozycja do zagospodarowania według własnego uznania. Na jego parterze znajdziemy salon z jadalnią, kuchnię, łazienkę oraz dwa pokoje (ich powierzchnia to 9,20 m² oraz 9,24 m²). Wyjątkowy taras stanie się miejscem codziennego odpoczynku.

9. Projekt domu Kasia

Projekt domu Kasia
Projekt domu Kasia od razu rzuca się w oczy

Projekt domu dla trzyosobowej rodziny. Stanowi alternatywę dla wyboru mieszkania w mieście. Na parterze znajdują się dwie duże sypialnie, kotłownia, łazienka, dodatkowe WC, kuchnia oraz pokój dzienny z jadalnią. Tak funkcjonalny projekt może stanowić pierwszą inwestycję dla młodego małżeństwa lub singla.

10. Projekt domu Miarodajny – wersja 2 – C333v2

Projekt domu taniego w budowie
Projekt domu taniego w budowie

Projekt domu Miarodajny – wersja 2 – C333v2 to parterowy dom bez garażu. Na jego parterze znajdują się dwie sypialnie o powierzchni 10,20 m² oraz 10,50 m². Pomiędzy nimi zaplanowano łazienkę, dzięki czemu wszyscy domownicy mają do niej łatwy dostęp. W projekcie nie zapomniano o wygodnej strefie dziennej: salonie i kuchni. Do dodatkowych plusów projektu należy duży taras.

11. Projekt domu Monte

Parametry projektu Monte
Projekt domu Monte jest wyjątkowym rozwiązaniem

Projekt domu Monte to uroczy i przytulny domek bez garażu o powierzchni użytkowej 89,84 m². Na jego parterze znajdziemy funkcjonalną strefę dzienną, złożoną z salonu, kuchni, pokoju (mogącego pełnić funkcję gabinetu), łazienki oraz kotłowni.

Na poddaszu zadbano o trzy pokoje, dla dzieci oraz rodziców. Jedna z sypialni ma osobną garderobę. Nie zapomniano też o ogólnodostępnej łazience.

12. Projekt domu Terrier 2 bez garażu

Projekt, który wybudujemy w stosunkowo niedużej cenie
Projekt, który wybudujemy w stosunkowo niedużej cenie

Przedstawiony projekt to propozycja niebanalna, modna i pasująca do różnych działek: tych w mieście oraz na wsi. Brak garażu oraz piętra sprzyjają taniej realizacji. W skład pomieszczeń wchodzą: trzy pokoje, pokój dzienny, kuchnia, łazienka oraz kotłownia. To dom zaplanowany z myślą o czteroosobowej rodzinie.

13. Projekt domu Mini 3

Mini 3 jest elegancki i nowoczesny
Mini 3 jest elegancki i nowoczesny

Projekt domu Mini 3 to parterowy budynek o powierzchni użytkowej 79 m². Wnętrze budynku podzielono na strefę nocną oraz dzienną. W nocnej znajdują się trzy sypialnie, łazienka, WC oraz garderoba. W dziennej kuchnia ze spiżarnią oraz salon.

Tak wygodny układ zapewnia codzienny komfort wszystkim mieszkańcom.

14. Projekt domu Tebe

Projekt domu Tebe
Projekt domu Tebe o jasnej elewacji

Powierzchnia domu Tebe to aż 83,89 m². Wygodnie może w nim zamieszkać trzy- lub nawet czteroosobowa rodzina. Na parterze znajduje się kotłownia ze spiżarnią, salon z kuchnią, łazienka oraz trzy pokoje (ich powierzchnia to 9,75 m², 10,38 m² oraz 11,95 m²).

15. Projekt domu Eco 39

Projekt domu Eco 39
Projekt domu Eco 39 jest nowoczesną propozycją

Projekt Eco 39 to parterowy budynek z jednostanowiskowym garażem. Jego powierzchnia użytkowa to 98,47 m². Propozycja o tak nowoczesnej elewacji spodoba się nawet najbardziej wymagającym inwestorom.

W projekcie znajdują się dwie sypialnie, kuchnia, salon, łazienka, jak i pomieszczenia pomocnicze, jak: WC, gabinet, pomieszczenie gospodarcze czy garaż jednostanowiskowy.

16. Projekt domu Roberto V

Roberto V jest propozycją ponadczasowego budynku
Roberto V jest propozycją ponadczasowego budynku

Projekt domu o powierzchni użytkowej 81,7 m². Częściowo zadaszony taras stanowi wyjątkowy dodatek do w pełni funkcjonalnego układu pomieszczeń. Wszystkie pomieszczenia w projekcie umieszczono na jednej kondygnacji, w ich skład wchodzą: trzy sypialnie, łazienka, kotłownia, kuchnia i salon z jadalnią.

17. Projekt domu Opal z garażem 1-st. A

Projektu domu Opal ma prawie 100 m2
Projektu domu Opal ma prawie 100 m2

Projekt domu Opal o powierzchni użytkowej 94,6 m² z garażem jednostanowiskowym. Wszystkie pomieszczenia wewnątrz budynku zaplanowano na jednej kondygnacji. Należą do nich: dwa gustowne pokoje, pomiędzy którymi znajduje się łazienka, garaż z kotłownią, trzecia sypialnia z osobną łazienką, dodatkowe WC oraz salon z aneksem kuchennym.

18. Projekt domu Dom przy Bukowej 14

Projekt domu Dom przy Bukowej 14
Projekt domu Dom przy Bukowej 14

Dom przy Bukowej 14 to maksymalnie stylowy projekt, który od razu zwróci na siebie uwagę na miejskich oraz podmiejskich terenach. Na parterze budynku znajdują się trzy pokoje, dwie łazienki (w tym jedna mniejsza toaleta, która świetnie sprawdzi się, gdy będziemy mieć gości), kotłownia, kuchnia oraz pokój dzienny.

19. Projekt domu Ka137

Ka137 od razu wpadnie w oko nawet bardziej wymagającym inwestorom
Ka137 od razu wpadnie w oko nawet bardziej wymagającym inwestorom

Projekt domu Ka137 to parterowy dom bez garażu o powierzchni użytkowej 90,97 m². W projekcie znajdują się aż trzy przestronne sypialnie o powierzchni 10,72 m², 12,64 m² oraz 13,71 m². Łazienka umieszczona jest bliżej pokoi, a WC strefy dziennej (w której skład wchodzą kuchnia oraz salon otwierający się na taras).

20. Projekt domu Tryton

Projekt domu Tryton
Projekt domu Tryton to klasyczna propozycja o jasnej elewacji

Projekt Tryton to dom o powierzchni 98,96 m². Niska cena budowy nie wyklucza funkcjonalności i wygody, które staną się codziennością domowników. Na parterze znajdują się trzy przestronne sypialnie, dwie łazienki, kotłownia, kuchnia ze spiżarnią oraz salon o powierzchni użytkowej 27,80 m².

21. Projekt domu Sej-Pro 015 Energo

21 pozycja w rankingu top 30 domów tanich w budowie

Sej-Pro 015 Energo to parterowy budynek bez garażu o powierzchni użytkowej 106,68 m². Do wykończenia elewacji zastosowano tynk oraz akcenty dekoracyjne, które podkreślają wyjątkowy charakter budynku.

Na parterze znajdują się trzy sypialnie (14,89 m², 12,38 m² oraz 12,38 m²), łazienka, kotłownia, salon oraz kuchnia. Blisko sypialni została zaplanowana garderoba, do której łatwy dostęp mają wszyscy domownicy.

22. Projekt domu Jaskółka 5 z garażem

Jaskółka 5 z garażem
Jaskółka 5 z garażem

Jaskółka 5 z garażem to parterowy dom z jednostanowiskowym garażem o powierzchni użytkowej 119,7 m². Na poddaszu zaplanowano strefę nocną na poddaszu: trzy pokoje, łazienkę oraz strych (24,40 m²). Na parterze rodzina będzie mogła spędzać wygodnie czas przy posiłku lub zabawie. Pomieszczenia tam zaplanowane to: salon, kuchnia, spiżarnia, pokój (mogący stać się gabinetem lub pokojem gościnnym), łazienka oraz garaż jednostanowiskowy z kotłownią.

23. Projekt domu Malinowy KO

Malinowy KO projekt domu
Malinowy KO projekt domu

Projekt domu Malinowy KO jest parterową propozycją z poddaszem użytkowym. W budynku nie znajduje się garaż. Na poddaszu zaplanowano łazienkę oraz trzy wygodne sypialnie o sporej powierzchni: 9,62 m², 9,65 m² oraz 16,10 m². Na parterze znajduje się salon, kuchnia, kotłownia oraz WC. Wygodny podział na dwie strefy sprawia, że domownicy zawsze będą czuć się komfortowo, a bawiący się na parterze domownicy nie będą przeszkadzać osobom odpoczywającym w sypialni.

24. Projekt domu Eco 34

Eco 34 to propozycja energooszczędnego domu
Eco 34 to propozycja energooszczędnego domu

Projekt domu Eco 34 to parterowy budynek bez garażu o powierzchni użytkowej 108,07 m². Mocną stroną projektu jest przestronny salon oraz jadalnia połączone z otwartą kuchnią, razem mające powierzchnię ponad 40 m². Do kuchni przynależy praktyczna spiżarnia. Szczególnie funkcjonalna w projekcie Eco 34 jest strefa nocna złożona z 3 sypialni i dwóch łazienek.

25. Projekt domu Lisandra Mała 2M

Lisandra Mała 2M
Lisandra Mała 2M

Projekt domu Lisandra Mała 2M to parterowy budynek z poddaszem użytkowym o powierzchni użytkowej ponad 115 m². Jest atrakcyjny i funkcjonalny. Na jego poddaszu znajdują się trzy pokoje, łazienka oraz strych. Na parterze zaplanowano garaż z kotłownią oraz miejscem na rowery, narzędzia ogrodnicze lub inne sprzęty. Do strefy dziennej należy salon, kuchnia, pokój (mogący stać się gabinetem) oraz funkcjonalna łazienka.

26. Projekt domu Thiago

Projekt domu Thiago
Projekt Thiago jest elegancki i klasyczny

Thiago to parterowy dom z poddaszem użytkowym. Jego powierzchnia użytkowa to 110,3 m². Na parterze znajduje się kotłownia, salon z kuchnią, spiżarka, pokój i łazienka. Na poddaszu zaplanowano strefę nocną z trzema pokojami, łazienką oraz garderobą.

Projekt idealnie wpisze się w krajobraz miejski oraz wiejski.

27. Projekt domu Tamina 4

Projekt domu Tamina 4
Projekt domu Tamina 4

Projekt domu Tamina 4 to parterowy dom ze strychem oraz wygodną powierzchnią użytkową 107,49 m². Dom można wykończyć w bardziej nowoczesnym lub tradycyjnym stylu.

Na parterze znajdują się aż cztery sypialnie, dzięki czemu dom stanowi wspaniałą propozycję dla nawet pięcioosobowej rodziny. Powierzchnia pomieszczeń to 9,07 m², 9,07 m², 11,36 m² oraz 12,23 m². W części nocnej znajdziemy pralnię, kotłownię oraz dwie łazienki, gdzie jedną jest mniejsze WC. W części dziennej zaplanowano salon, kuchnię oraz spiżarnię.

28. Projekt domu Geralt

Dom z kopertowym dachem
Dom z kopertowym dachem

Projekt domu Geralt ma modny, kopertowy dach. W projekcie znajduje się jednostanowiskowy garaż, a nowoczesna elewacja zachwyca od pierwszego spojrzenia.

W skład pomieszczeń w projekcie wchodzą: trzy sypialnie, dwie łazienki, kuchnia, salon, spiżarnia oraz garaż jednostanowiskowy ze sporą kotłownią.

29. Projekt domu Domena 202

Parterowy dom z poddaszem
Parterowy dom z poddaszem

Projekt domu Domena 202 to parterowy dom z poddaszem o powierzchni użytkowej 120 m². Został stworzony z myślą o cztero- a nawet pięcioosobowej rodzinie. Podział na część nocną i dzienną jest maksymalnie komfortowy, a prosta bryła zapewnia tanią i szybką budowę. Także koszty ponoszone na późniejszym etapie eksploatacji nie będą wysokie.

30. Projekt domu Awokado 3

Projekt domu z jednostanowiskowym garażem
Projekt domu z jednostanowiskowym garażem

Projekt domu parterowego z jednostanowiskowym garażem o funkcjonalnym metrażu 107,72 m². Nowoczesna elewacja prezentuje się wyjątkowo i na pewno długo nie wyjdzie z mody. Układ pomieszczeń został dokładnie przemyślany, ponieważ koło trzech sypialni znajdują się blisko umieszczone 2 toalety, a w części dziennej salon, kuchnia i praktyczna spiżarnia.

Dodaj komentarz