Wnętrza prosto od architektów

Gotowe projekty domów to tysiące propozycji, dostępnych niemal od ręki, które można przeglądać online. Wszystkie posiadają kolorowe wizualizacje oraz szczegółowe rzuty, a niektóre – także aranżacje wnętrz. Te ostatnie cieszą się szczególnym zainteresowaniem inwestorów.

Dokumentacja projektowa składa się z części architektonicznej, konstrukcyjnej, elektrycznej oraz sanitarnej. Są to rysunki techniczne, na podstawie których z trudem można sobie wyobrazić, jak dom będzie się prezentował w rzeczywistości, a zwłaszcza – jak będą wyglądały jego wnętrza. Dlatego architekci coraz częściej dodatkowo przygotowują także wizualizacje wnętrz. Są na nich przedstawione niektóre pomieszczenia – najczęściej salon, kuchnia, czasem także sypialnie i łazienki. Wizualizacje wnętrz są pomocne podczas wybierania projektu, mogą też stanowić inspirację podczas urządzania domu. Poniżej prezentujemy dziesięć projektów z aranżacjami wnętrz.
Projekt Rodzinny 2 (130,6 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Nowocześnie zaaranżowany parterowy dom z dwuspadowym dachem. Z zewnątrz zachwyca wysmakowanym, minimalistycznym wykończeniem, w środku zaskakuje przestronnością strefy dziennej i antresolą na poddaszu.

Projekt Nugat 3 (131,5 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Przytulny dom z poddaszem użytkowym. Najbardziej charakterystycznymi elementami tego budynku są trójkątne lukarny. Interesująco prezentuje się również panoramiczne okno narożne. W bryłę wkomponowano jednostanowiskowy garaż, na parterze, obok strefy dziennej, wydzielono też dodatkowy pokój.

Projekt Tytan 4 (134,26 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Piętrowa willa w śródziemnomorskim stylu. Może zainteresować właścicieli działek z wjazdem usytuowanym od strony południowej. U góry zaplanowano cztery pokoje, w tym komfortową sypialnię rodziców, którą połączono z dużą garderobą oraz łazienką.

Projekt Parterowy 2 (125,4 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Współczesny bungalow o harmonijnej formie oraz optymalnym programie pomieszczeń. Kompaktowa bryła zachwyca elegancką prostotą. Budynek zaprojektowano jako energooszczędny i wyposażono w wentylację mechaniczną z rekuperacją.

Projekt Z16 (65,4 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Zaprojektowany w technologii szkieletu drewnianego niewielki, jednokondygnacyjny domek. Doskonała propozycja do zrealizowania na działce letniskowej, ale dom równie dobrze może być użytkowany przez cały rok. Uwagę przykuwa komfortowa weranda z kominkiem.

Projekt Nowik (155,05 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Piętrowy dom z płaskim dachem. Nowoczesna, minimalistyczna bryła została atrakcyjnie wykończona. Na uwagę zasługują m.in. efektowne przeszklenia, ogromny taras na parterze i nie mniej przyjemny balkon na piętrze.

Projekt Doskonały 2 EN (175,2 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Energooszczędny dom jednorodzinny o niepowtarzalnym uroku. Wyróżnia się m.in. olbrzymimi przeszkleniami oraz niesymetrycznym dachem dwuspadowym. W środku zawarto przemyślany układ wnętrz, a w salonie pozostawiono otwarcie na drugą kondygnację.

Projekt Sicilia (147,07 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Tradycyjne budownictwo w najlepszym wydaniu. Dom jest całkowicie podpiwniczony, na dole zaplanowano nie tylko wszystkie pomieszczenia gospodarcze, ale również garaż. Klasyczny styl budynku podkreślają dwie lukarny oraz geometryczny wykusz.

Projekt Z264 (71,1 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Nieduży, przytulny dom zaplanowany na rzucie w kształcie kwadratu. Idealny dla trzyosobowej rodziny. Dzięki prostej, zwartej bryle ekonomiczny nie tylko w budowie, ale także w późniejszym utrzymaniu. Wszystkie pomieszczenia na poddaszu mają dostęp do balkonów.

Projekt Simon G2 (116,39 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Interesująca propozycja dla rodzin, które przewidują, że z czasem ich potrzeby mogą wzrosnąć. Na parterze znajduje się kompletny program funkcjonalny z trzema sypialniami, a na poddaszu – 50,2 m² powierzchni, którą można wykończyć i urządzić w dowolny sposób.

Dodaj komentarz