Zamiast toalety domowe SPA

Projekt i aranżacja łazienki to bardzo istotna kwestia. Zanim do tego przystąpimy, warto pomyśleć nad jej funkcjonalnością. Czy ma być miejscem, w którym spędzamy niewiele czasu, czy raczej pokojem relaksacji?

Zamiast toalety domowe SPA

Kto z nas nie lubi wylegiwać się w gorącej kąpieli, pełnej piany i aromatyzowanych olejków unoszących się po całej łazience? Chyba tylko osoby, które nie mają na to czasu. Jednak fakt jest taki, że półgodzinny relaks w wannie z dobrą książką w ręku to sposób na skołatane nerwy i piękny wygląd. Takie domowe SPA warto urządzić w łazience odpowiednio do tego przygotowanej. Proponujemy kilka wariantów dla osób, które mają wystarczająco miejsca, by zaszaleć z tematem.

Gdy jest nas dużo

Projektując dom, powinniśmy głęboko się zastanowić i przeanalizować swoje potrzeby co do pomieszczeń sanitarnych. Łazienka musi być, wiadomo! Jednak przy dużych metrażach miło byłoby stworzyć przestrzeń komfortową i dla domowników, i dla gości. W domu jednorodzinnym przydadzą się przynajmniej dwie łazienki i osobne wc. Jedna z przeznaczeniem dla dorosłych, druga dla dzieci. Takie rozwiązanie będzie użyteczne dla sporej rodziny. Unikniemy porannych sprzeczek o pierwszeństwo korzystania z łazienki. Co ważne, w jednym momencie kilka osób będzie mogło w spokoju wyszykować się do pracy i szkoły. Pomieszczenie z oddzielną toaletą to rozwiązanie dobre w domu piętrowym. Takie miejsce warto wyodrębnić na parterze, blisko salonu. Gdy ktoś zawita do nas będzie czuć się swobodnie, a my nie będziemy musieli odprowadzać gości do wc.

A może pokój kąpielowy?

Przy takim układzie z jednego, większego pomieszczenia można zrobić pokój kąpielowy z szeroką wanną umieszczoną na środku. Wokół niej warto pomyśleć o zabudowie na tyle szerokiej, by można było na niej usiąść i położyć różne przedmioty. W pokoju powinny być dwie umywalki z szafkami na kosmetyki czy bieliznę łazienkową oraz odpowiednią liczbą kontaktów. To optymalne rozwiązanie, by przynajmniej dwie osoby mogły korzystać z łazienki jednocześnie. W pokoju kąpielowym można wydzielić, np. murkiem czy ścianką z luksfer, miejsce na toaletę i bidet. Pomieszczenie nabierze prawdziwie luksusowego wymiaru, gdy dodamy elementy dekoracyjne, kamienie, świece, pot pourri albo rośliny, które świetnie reagują na wilgoć. Jeśli mamy taką możliwość, to warto zainstalować sprzęt audio, by w kąpieli relaksować się przy dźwiękach spokojnej muzyki.

Dodaj komentarz