Lodówka inteligentna

Inteligentne rozwiązania znajdują coraz szersze zastosowanie w gospodarstwach domowych. Zdalnie sterowane ogrzewanie, światło czy możliwość regulacji rolet za pomocą smartfonu nikogo już nie dziwią. Jednak jest coś, co może zaskoczyć – inteligentna lodówka.
Głównym zadaniem lodówek jest zapewnienie odpowiednich warunków do długotrwałego przechowywania żywności. Tradycyjne modele jak dotąd doskonale dawały sobie z tym radę. Jednak skoro pojawiają się nowoczesne rozwiązania, dlaczego by z nich nie korzystać?

Lodówka inteligentna

Inteligentna lodówka wprawdzie nie jest na tyle mądra, że sama przysunie się do głodnego domownika i przygotuje mu kanapkę, jednak szereg nowoczesnych rozwiązań sprawia, że działanie sprzętu jest nie tylko bardziej oszczędne, ale również w pełni zoptymalizowane. Zaawansowane technologicznie lodówki coraz częściej są wyposażone w niewielkie ekrany LCD, dzięki którym możliwe jest monitorowanie ich pracy. Producenci lodówek, chcąc zadbać szczególnie o budżet klienta, dodatkowo wprowadzają inteligentne rozwiązania służące obniżeniu kosztów eksploatacji sprzętu, jak również zwiększenia wydajności urządzeń. Przodownikami w prowadzaniu inteligentnych rozwiązań w tym wymiarze są dwaj producenci. Lodówki marki Samsung i LG wzbogacone są o szereg dodatkowych funkcji, dzięki którym przechowywanie żywności jest jeszcze łatwiejsze i tańsze.
Przykładem lodówki inteligentnej marki Samsung jest model RL 58 GRGIH. W tym urządzeniu zostały zamontowane specjalistyczne czujniki oraz sprężarka odpowiedzialna za regulację temperatury powietrza. Dzięki temu efektywność energetyczna urządzenia została zmaksymalizowana. Poza tym godna polecenia jest funkcja „Wakacje”, po której włączeniu zapewniana jest stała temperatura zapobiegająca psuciu się jedzenia. Dzięki temu systemowi nie jest już konieczne opróżnianie lodówki przed wyjazdem na urlop. Dodatkowym atutem są również półki z bezpiecznego, łatwego w czyszczeniu szkła. Odpowiednie ich ułożenie zapewnia dodatkową przestrzeń wewnątrz lodówki.
Innym przykładem inteligentnych rozwiązań w kuchni jest lodówka LG GB5237PVEW. Jej atutem jest posiadanie funkcji „No frost”, która zapobiega tworzeniu się lodu w zamrażarce. Tym samym nie jest konieczne regularne rozmrażanie urządzenia. Lodówka firmy LG zapewnia również prawidłowy przepływ chłodnego powietrza. Na uwagę zasługuje także dodatkowa funkcja „Fresh O Zone”, która zapewnia dodatkowo obniżoną temperaturę, idealną do przechowywania ryb czy owoców. Cały system można regulować za pomocą dotykowego panelu zainstalowanego na froncie urządzenia.

Dodaj komentarz