Piękne jesienne wieczory już prawie za nami, powoli przygotowujemy się do nadejścia zimy i największych mrozów. Zanim jednak zajmiemy się poszukiwaniami szufli do odgarniania śniegu, warto pomyśleć jak możemy uprzyjemnić sobie pobyt na świeżym powietrzu poza sezonem.
W cieplejsze dni i wieczory warto będzie zainwestować w dodatkowe ogrzewanie zewnętrzne. Dzięki kilku zmianom wprowadzonym na zewnątrz domu, bez problemu przygotujemy miejsce na tarasie, w oranżerii lub na patio w czasie odpoczynku, spotkań towarzyskich, czy nawet pracy.
Alternatywa dla kosztownych kominków zewnętrznych
Jednym z bardziej znanych sposobów na ogrzewanie przestrzeni przed domem są zewnętrzne paleniska- kominki. Takie rozwiązanie wpływa nie tylko na temperaturę w najbliższym otoczeniu, ale również na atmosferę i wygląd przydomowego ogródka. Niestety jest to rozwiązanie dosyć kosztowne i wymagające dodatkowych nakładów miejsca. Co zrobić w przypadku, gdy ilość miejsca oraz fundusze, które chcieli byśmy przeznaczyć na zmianę naszego najbliższego otoczenia są ograniczone? Warto zastanowić się nad kupnem tzw. parasola grzewczego, który znakomicie zastąpi ciepło kominka. W praktyce parasole grzewcze są wykorzystywane do ogrzewania przestrzeni użytku publicznego, np. restauracji, przestrzeni hotelowych, lecz sprawdzą się też bardzo dobrze w przydomowym ogródku, altanie czy na tarasie.
Jest to jedna z najpopularniejszych metod zewnętrznego ogrzewania domu. Zwłaszcza ze względu na to, że możemy ustawić ogrzewacz w dogodnym dla nas miejscu i przestawiać go zgodnie z indywidualnymi potrzebami.
Jaki mechanizm wybrać?
W ofertach sklepów jest dostępnych kilka rodzajów parasoli grzewczych. Ogrzewacze proste, tradycyjne oraz nowoczesne ogrzewacze w formie wież o bardziej dekoracyjnym charakterze i większej mocy.
Parasole grzewcze działają na zasadzie rozchodzenia się promieni podczerwonych. Zasadniczym elementem w konstrukcji ogrzewaczy są daszki, ułatwiające rozchodzenie się ciepła i pełniące jednocześnie rolę ochronną dla płomienia. Przeciętny zasięg promieni to ok. 15- 20m, dzięki czemu ciepło najbliższego otoczenia może wzrosnąć do 18-20 stopni. Ogrzewacze są zasilane gazem z butli gazowych (propan, propan- butan) i zapalane zapalnikiem piezoelektrycznym (działającym na zasadzie naprężeń mechanicznych) także elektornicznie (bateria). Posiadają możliwość regulacji mocy, co ułatwia korzystanie z urządzemia. Moc wież zależy od ich rozmiarów, zwykle jest to od 4,5 kW- 13kW. Ogrzewnice są wyposażone dodatkowo w wewnętrzny system ochronny.
Użytkownik może bez problemów dopasować ogrzewnice do swoich potrzeb, ponieważ produkowane są urządzenia mogące ogrzać nie tylko niewielką przestrzeń (np. w obrębie stołu ), lecz także ponad 2, 5 metrowe konstrukcje, które bez problemu ogrzeją większy obszar.
Czy warto inwestować w nowoczesne ogrzewacze?
Ogrzewacze tradycyjne zwykle dostępne są w formie pionowych konstrukcji z parasolami grzewczymi w kształcie grzybka ze stali szlachetnej i osłoną z siatki lub tworzywa. Dzięki zamontowanemu daszkowi problemu nie nastręcza również dostosowanie kąta płomienia do potrzeb użytkownika. Najczęściej wykonywane z wysokiej jakości stali i aluminium, malowane proszkowo, dostępne są w różnych kolorach.
Ogniste wieże posiadają natomiast palnik zamontowany w pionowej, szklanej, kwarcowej rurze zabezpieczonej siatką, która nie tylko ochrania płomień, ale zapewnia też bezpieczeństwo użytkownikom. Działa na zasadzie przekazywania ciepła atmosferze dzięki swojej budowie. Wieże najczęściej wykonane są z aluminium i stali odpornych na działanie ciepła oraz warunków atmosferycznych. Walory dekoracyjne uzyskuje przez dodatkowe elementy, takie jak panele w różnych kolorach oraz o różnych fakturach – np.wikliny. Dodatkowo może być wzbogacona o zamontowaną lampę LED z rozdzielnikiem RGB, co pozwala zmieniać kolory podstawy wieży, np. na: czerwony, zielony, pomarańczowy, niebieski, fioletowy, turkusowy, biały.
Oba rozwiązania dostarczą nam wystarczająco dużo ciepła. Jeśli priorytetem jest funkcjonalność i ekonomia, a nie walory estetyczne, z pewnością nasze potrzeby zaspokoją ogrzewacze tradycyjne. Przy wyborze parasola grzewczego warto zainteresować się, czy sprzęt posiada uchwyt oraz kółka, które w łatwy sposób pozwolą przemieścić nagrzewnicę.
Parasol grzewczy nie musi być sporym wydatkiem
Parasole grzewcze, to łatwy i wygodny sposób na ogrzanie najbliższych okolic domu, posesji, altany, czy oranżerii. Przeciętny koszt ogrzewnicy to 500- 2000 zł. To nie tylko element dekoracyjny, lecz również przydatne urządzenie dla miłośników spędzania czasu na wolnym powietrzu.
prosze o kontakt w sprawie parasola grzewczego z drugiego zdjecia tel 509596942