Nowy wymiar grzejnika

Grzejnik to element wyposażenia domu, który często sprawia wiele problemów z dopasowaniem go do wnętrza. Jednak pojawienie się na rynku oryginalnych wzorów grzejników może skutecznie rozwiązać ten problem. Właściwie dobrany grzejnik może nie tylko idealnie komponować się z wnętrzem, ale stanowić przy tym jego istotny element.

Wybór grzejnika obecnie w pełni zależy od wymagań właściciela mieszkania. Przykładem tego, że grzejnik może stanowić istotny element wnętrza, jest montaż urządzenia w formie ścianki działowej. Tego rodzaju elementy mają najczęściej ażurową konstrukcję, która przepuszcza światło. Ze względu na umieszczenie grzejnika prostopadle do ściany, obieg ciepła jest w pełni zoptymalizowany. Tego rodzaju grzejniki zapewnią nie tylko odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, ale również nieszablonową aranżacje pokoju.

Nowy wymiar grzejnika
Źródło: Artis Visio

Problem z wyborem grzejnika może pojawić się również w momencie, kiedy urządzenie ma być zamontowane na nierównej powierzchni. Coraz częściej przedpokoje czy hole wyposażone są w ściany o mniej typowym kształcie. Szeroka oferta grzejników pozwala jednak na dopasowanie kaloryfera do kształtu ściany. Grzejnik mający formę fantazyjnego łuku idealnie spełni swoją rolę, jak również będzie posiadał wyjątkowy walor estetyczny.

Wbrew pozorom instalacje grzejnikowe mogą być również bardzo praktyczne. Na rynku coraz częściej można odnaleźć modele wyposażone w lustro. Tego rodzaju rozwiązanie doskonale sprawdzi się w niewielkiej łazience bądź przedpokoju, gdzie metraż pomieszczenia znacznie ogranicza możliwość montażu tradycyjnego grzejnika ściennego. Pionowa konstrukcja konwektora wyposażonego dodatkowo w ozdobne lustro i wieszaki nie tylko nie zajmie zbyt wiele miejsca, ale również połączy w sobie funkcje tradycyjnego grzejnika i niewielkiej przedpokojowej szafy.

W holu doskonale sprawdzi się również model grzejnika wyposażony w siedzisko. Tego rodzaju konwektor ma formę niewielkiej ławeczki. Siedzisko wykonane z drewna doskonale przepuszcza emitowane przez grzejnik ciepło, a tym samym zapewnia przyjemne wrażenia podczas siedzenia. Niewielka ławeczka będzie szczególnie przydatna podczas zakładania czy zdejmowania obuwia. Bardziej zaawansowane modele wyposażone są również w niewielkie półki, na których można schować chociażby akcesoria do butów. Grzejnik w takiej formie nie tylko stanie się mniej widoczny, ale również okaże się bardzo przydatny.

Jak widać konieczność montażu grzejnika nie musi wcale burzyć aranżacji wnętrza. Konwektor odpowiednio dobrany do charakteru pomieszczenia może stanowić jego istotny element. Przy wyborze urządzenia warto zwrócić uwagę nie tylko na jego estetykę, ale również funkcjonalność.

Dodaj komentarz