Wystrój w salonie – nowoczesne dodatki, bez których nie możesz się obejść

Salon to miejsce, które warto urządzić tak, by nie było funkcjonalne jedynie dla nas, ale również gości, którzy będą nas odwiedzać. Powinien być dostosowany do przebywania w niej większej ilości osób, a jednocześnie zachwycać wygodą i wyglądem – zgodnym z naszym gustem. Warto urządzić go przy pomocy stylowych dodatków. Jakich? O tym przeczytasz w naszym artykule.

Dodatki potrafią uczynić każdą przestrzeń piękniejszą

Dodatki i ozdoby w nowoczesnym salonie

Nowoczesne przestrzenie charakteryzują się tym, że nie ma w nim wielu rzeczy i nie można spotkać się z przepychem. Mimo to, inwestorzy szukają sprawdzonych rozwiązań, jakimi jest dekoracja dodatkami i przedmiotami w pełni funkcjonalnymi. Warto pamiętać, że piękne rzeczy, które dodają przestrzeni więcej życia nie muszą być wyłącznie dekoracją. im więcej funkcji spełniają tym lepiej dla nas – oraz dla zachowania minimalizmu w naszej przestrzeni.

Lampy

Modne lampy, które są nisko zawieszone nad stołem – czym podkreślają rodzinną atmosferę wspólnych obiadów i popołudniowych spotkań, są piękną i w pełni funkcjonalną ozdobą. Dzięki temu, że znajdują się niżej, idealnie oświetlają też stanowiska pracy oraz potencjalny kącik do czytania, które niejednej osobie mogą się przydać, tym bardziej w jesienne i zimowe wieczory. To również opcja dla tych, którzy nie lubią braku światła i chętnie szukają nowych, sprawdzonych już przez wielu inwestorów rozwiązań.

Lampy są wspaniałą, funkcjonalną ozdobą

Panele 3D

W domach inwestorów od lat panuje poruszenie i zainteresowanie możliwościami, jakie oferują panele 3D. Dekoracje ścian w trójwymiarze zachwycają wyglądem oraz szeroką gamą rozwiązań. Jednokolorowe ściany albo tapety nie dają już takiego efektu, a inwestorzy są do nich przyzwyczajeni. Dodatkowo, salon to idealne miejsce na zastosowanie takich właśnie paneli.

Czym są panele 3D? To kasetony o wypukłych kształtach – poczynając od figur geometrycznych aż po fantazyjne wzory np. florystyczne. Charakterystyczną cechą tego rozwiązania jest jego spójność – ułożone panele na ścianie tworzą zwarty obraz 3D. Poleca się wybrać tę opcję, jeżeli chcemy spektakularnie zmienić nasze mieszkanie i uczynić je bardziej nowoczesnym. Jest to również jeden z czołowych trendów, którym zachwycają się profesjonaliści.

Zobacz też nasz artykuł o podłodze 3D!

Wazony i obecność roślinności

Obecność kwiatów często sprawia, że minimalizm mieszkania, a więc jego surowy klimat – nie jest tak odczuwalny. Niektórzy preferują roślinność w każdym zakamarku budynku, co może wyglądać naprawdę rewelacyjnie. Jeżeli chcemy skorzystać z tej skromniejszej, lub z tej bardziej rozbudowanej opcji – w obu przypadkach powinniśmy zastanowić się jak będą wyglądały nasze wazony. Jeżeli będą podobne, modne oraz stonowane mogą pięknie skomponować się z resztą wystroju.

Roślinność w doniczkach to naturalna ozdoba do każdego domu

Ramki i akcesoria kuchenne

Ramki ze zdjęciami lub obrazkami, a dodatkowo ciekawe akcesoria obok nich, to często stosowane rozwiązanie. Bez problemu można skomponować je z roślinami, książkami, lampkami, świeczkami, ozdobami, wazonami czy innymi, funkcjonalnymi przedmiotami.

W kuchni często panuje bałagan. Czasami nie jesteśmy w stanie nadążyć i utrzymać pomieszczenia w czystości. Dlatego warto użyć jej elementów do ozdoby. Miski, które często przekładamy z miejsca na miejsce, butelki po oleju, wodzie czy winie – to wszystko może się nadać jako wspaniała ozdoba. To samo tyczy się salonu: miska na owoce? Czemu nie! Wszystko może stać się częścią naszego nowoczesnego mieszkania i wspaniale je dopełnić.

źródło: Youtube

Poduszki, koce i pledy

Rzeczy, które ułatwiają nam wygodę codziennego życia potrafią być najlepszą ozdobą. Tym bardziej, że oferta wzorów różnych poduszek oraz narzut jest tak duża, by każdy znalazł coś dla siebie. Warto skorzystać z tej opcji, ponieważ pomaga ona dostosować wystrój do naszego humoru. Biała kanapa nagle może zmienić się w kolorową przestrzeń, której wszyscy czasem potrzebujemy.

Każdy dom może odżyć na nowo, dzięki przemyślanej aranżacji

Dodaj komentarz