Nowe trendy w aranżacji łazienek

Duże przeszklone pomieszczenia, drewno i kamień, funkcjonalność oraz zaawansowana technologia – to aktualne trendy w aranżacji łazienek. Nie musimy jednak podejmować się generalnego remontu. Już kilka przemyślanych dodatków może zamienić naszą łazienkę w nowoczesne i stylowe pomieszczenie.

Technologia zmysłów

Łazienka to dziś miejsce nie tylko użytkowe. To także strefa komfortu, która coraz bardziej przypomina domowe salony SPA. Projektanci duży nacisk kładą na połączenie estetyki i inteligentnych rozwiązań, tak, by podnieść poziom wygody domowników. Pomaga w tym odpowiednio dobrana muzyka, oświetlenie i temperatura. HRvWEV92lIyZ140St23rDtBvlZxVgukYieKB_DevxIcNowoczesna technologia już od pewnego czasu gości w naszych łazienkach. Użytkownicy pragną komfortu, więc urządzenia muszą być maksymalnie dopasowane do ich preferencji – zaznacza Krzysztof Kaczmarek, v-ce dyrektor handlowy firmy TECE. Zaczęło się od wanien z hydromasażem, teraz mamy wielofunkcyjne terminale WC z możliwością zaprogramowania i dostosowania potrzeb domowników, z systemem oczyszczania powietrza i uruchamianiem bezdotykowym. Niebagatelną rolę odgrywają urządzenia mobilne i aplikacje sterujące. Nowoczesne łazienki wyraźnie zmierzają w kierunku integracji z urządzeniami mobilnymi – wyjaśnia ekspert.

Natura na minimalistyczną nutę

Minimalizm to trend, który nie słabnie od kilku sezonów. To styl na tyle uniwersalny, że przyjmując różne oblicza, świetnie odnajduje się zarówno w dużych, jak i małych łazienkach. Główną cechą takich pomieszczeń jest zachowanie możliwie największej przejrzystości i staranny dobór stylowych dodatków. Jednak w tym roku łączymy go z naturalnymi materiałami. Dobrym pomysłem jest wybór, zamiast tradycyjnej kabiny z brodzikiem, przeszklonej przestrzeni walk-in. Dzięki takiemu rozwiązaniu pomieszczenie zyskuje na przestronności, a woda odprowadzana jest przez delikatną szczelinę w posadzce.7J9i08nTYxjQ30TT47i1xNEcQmcIC2xJFK_8mb8FiKk
Wnętrze doskonale uzupełnią dodatki z naturalnych materiałów: drewna i kamienia. Do łask wracają także rośliny doniczkowe – pamiętajmy jednak, aby wybierać te odporne na wysoką temperaturę i wilgoć.

Higienicznie i ekologicznie

39F_A4U4u0hrF8RpLuVkTsqE26ZbcibD88jbR8l-8FoProducenci armatury i wyposażenia łazienek zdają sobie sprawę, że klienci oczekują rozwiązań, które łączą w sobie design i estetykę, ale także funkcjonalność. Dlatego szukają coraz to nowych sposobów na podniesienie komfortu użytkowania swoich produktów. Trendy wyraźnie pokazują, że coraz większą uwagę przywiązujemy zarówno do higieny, jak i kwestii oszczędzania wody. Nowoczesna łazienka korzysta z innowacyjnych pomysłów. Na rynku dostępne są m.in. oszczędne spłuczki i perlatory instalowane na bateriach, modele przycisków spłukujących, które wykorzystują antybakteryjne właściwości srebra. Jony pierwiastka na powłoce przycisku gwarantują stałą ochronę przed bakteriami ­– wyjaśnia Krzysztof Kaczmarek, v-ce dyrektor handlowy firmy TECE. Nowoczesne mechanizmy spłukujące umożliwiają regulację ilości spłukiwanej wody, co realnie przekłada się na jej oszczędne gospodarowanie. Takich rozwiązań będzie coraz więcej – dodaje ekspert.

Dodaj komentarz