Pomysł na zmiany: rolety rzymskie z wymienną tkaniną

Rolety rzymskie w oknach dachowych prezentują się niezwykle elegancko i dekoracyjnie. Do tej pory jednak problem polegał na tym, że gdy domownikom znudził się kolor zasłony okiennej, nie można było jej wymienić na inną.

Pomysł na zmiany: rolety rzymskie z wymienną tkaniną
Źródło: Velux

Dawniej zmiana koloru okiennej aranżacji w zasadzie była możliwa jedynie podczas wymiany całej rolety. Obecnie trudność została zlikwidowana. Firma Velux wprowadziła na rynek rolety z wymienną tkaniną. Ich innowacyjna konstrukcja pozwala na szybką zmianę dekoracji okna; wystarczy w tym celu samodzielnie wymienić zamontowaną w roletach tkaninę. Poszczególne materiały różnią się między sobą nie tylko kolorami, ale także stopniem przepuszczania światła. W zależności od pory roku czy nastroju można zamontować tkaninę całkowicie blokującą promienie słoneczne lub jedynie ograniczającą ich dostęp do wnętrza. To znakomity pomysł, który dobrze sprawdza się zwłaszcza w naszych warunkach klimatycznych. – To bardzo ciekawe rozwiązanie, które zapewnia duże możliwości dowolnej stylizacji pomieszczenia. Wystarczy kilka materiałów na zmianę i można bawić się wystrojem poddasza, kształtować go w zależności od nastroju, okazji czy pory roku. W razie potrzeby łatwiej też wyczyścić tkaninę – podkreśla Katarzyna Gałek, product manager Velux Polska.

Pomysł na zmiany: rolety rzymskie z wymienną tkaniną
Źródło: Velux

Eleganckie materiały różnią się między sobą stopniem rozproszenia światła. Pierwsza propozycja składa się z dwudziestu nowoczesnych wzorów tkanin, które przepuszczają do wnętrza rozproszone światło, dzięki czemu stwarzają we wnętrzach ciepłą i miłą atmosferę. Można także wybierać spośród intensywniejszych kolorów, rolety są bowiem dostępne także w sześciu niezwykle barwnych odcieniach. Ta kolekcja jest inspirowana subtelną grą światła od wschodu do zachodu słońca. Została zaprojektowana przez światowej sławy duet projektantów Scholten & Baijings.

Rolety rzymskie firmy Velux mogą zostać zamontowane na każdym oknie dachowym. Dzięki systemowi Pick&Click® można je zamocować we własnym zakresie, bez pomocy specjalisty. Pięknie prezentują się nie tylko wówczas, gdy przesłaniają okno, ale także wtedy, gdy są zwinięte i układają się w dekoracyjne fałdy. Są bardzo wygodne w obsłudze; zamocowane na wąskich prowadnicach, nieprzytwierdzone do dolnej ani górnej części skrzydła okiennego umożliwiają swobodne, bezstopniowe regulowanie; podnoszenie lub obniżanie.

Wysoki poziom projektowy i walory rolety rzymskiej Velux został doceniony przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, którzy przyznał rolecie wyróżnienie „Produkt rekomendowany do konkursu Dobry Wzór 2015”.

Pomysł na zmiany: rolety rzymskie z wymienną tkaniną
Źródło: Velux

Dodaj komentarz