TOP10 projektów domów z aranżacjami wnętrz

Choć wyobraźnia jest ponoć nieograniczona, przy wyborze domu może zawieść. Czasem trudno wyobrazić sobie układ pomieszczeń i ich wielkość, co może sprawić problemy przy późniejszym aranżowaniu wnętrza. Jest jednak na to sposób. Wystarczy wybrać projekt z przykładową aranżacją pomieszczeń. Dzięki nim zwizualizowanie sobie przyszłego domu będzie dużo łatwiejsze. Oto TOP10 projektów z aranżacjami wnętrz.

1. Dostępny 3

Parter domu Dostępny 3 to przestronna część dzienna, służąca do odpoczynku, rekreacji i wspólnego spożywania posiłków. Otwarte pomieszczenia bardzo dobrze prezentują się w bieli, dlatego w prezentowanych wizualizacjach zdecydowano się na minimalistyczny styl nowoczesny. Niezwykle ciekawym elementem są proste, drewniane schody, które nadają wnętrzu lekkości. O odpowiednią ilość światła dbają zaś obszerne okna, w tym okno typu fix znajdujące się tuż przy jadalnianym stole.

Projekt domu z katalogu Tooba.pl

Aranżacja wnętrza projektu z kolekcji Tooba.pl

2. Karo

Jednym z najciekawszych, a przy tym praktycznych elementów nowoczesnej kuchni jest wyspa. Znajdziemy ją w projekcie Karo. Ten duży dom z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom otwartych przestrzeni. W aranżacji znajdziemy modną ogromną kanapę, na której odpoczną jednocześnie nawet wszyscy domownicy, spędzając czas np. na oglądaniu filmu. Aby oddzielić wizualnie kuchnię od salonu, zdecydowano się na kontrast pomiędzy białymi meblami w kuchni i antracytowymi w jadalni. Całość wygląda ze sobą obłędnie.

Projekt z katalogu Tooba.pl

Aranżacja wnętrza projektu z katalogu Tooba.pl

3. Ciekawy

Jak może wyglądać wnętrze projektu o nazwie Ciekawy? Zgadza się, musi być nietuzinkowe. Nie brakuje więc skosów, odważnych kolorów oraz designerskich mebli. Szczególną uwagę przyciąga wolnostojący kominek, który nadaje wnętrzu nieco modnej i przyjemnej surowości. Wysoki, skośny sufit przywodzi na myśl nieco stylistykę „nowoczesnej stodoły”, który ostatnimi czasy zyskuje coraz większą liczbę sympatyków.

Projekt z katalogu Tooba.pl

4. Abra

Czy tani i niewielki dom musi być nudny? Projekt Abra pokazuje, że niekoniecznie. Przy zastosowaniu prostych, niedrogich mebli, można stworzyć przytulne i cieszące oko wnętrze. Wystarczy kilka stolików, półek i szafek, by salon prezentował się pięknie. Nutę elegancji nadaje wizualizacji ciemna, błyszcząca podłoga, która przełamuje dominujące białe i kremowe barwy.

Projekt z katalogu Tooba.pl Aranżacja wnętrza z projektu katalogu Tooba.pl

5. Ekonomiczny 2B

Wąska działka bywa trudna w zagospodarowaniu. Na szczęście bez trudu znajdziemy projekty, które sprostają tym wyzwaniom. Jednym z nich jest Ekonomiczny 2B, czyli dom, w którym pozorne wady przekute są w zalety. Wnętrze jest bowiem wąskie, ale doskonale zagospodarowane. Od południa znajdziemy część dzienną, doskonale doświetloną przez wielkie okna typu fix. W północnym skrzydle budynku umieszczono zaś pomieszczenia, gdzie duża ilość promieni słonecznych nie jest wymagana np. łazienkę, pralnię, garderobę czy kotłownię. Na szczególną uwagę zasługuje praktyczna antresola, którą możemy wykorzystać jako miejsce rekreacji lub pracy. Fantastyczny efekt daje także wolnostojący kominek, którego komin sięga niemal aż po samą kalenicę.

Projekt domu z katalogu Tooba.pl Projekt domu z katalogu Tooba.pl

6. Bono

Kuchnia połączona z jadalnią i salonem to już niemal standard w nowoczesnym budownictwie. Taki układ jest praktyczny i łatwy do aranżacji. Najczęściej opiera się na jednym dużym pomieszczeniu, w którym podziały pomiędzy strefami są umowne. W projekcie Bono jest jednak inaczej. Tutaj przestrzeń wyznaczają dwa elementy. Pierwszy z nich, to niewielka ścianka położona pomiędzy salonem a jadalnią, na której możemy powiesić np. telewizor. Drugi zaś, to stojący centralnie kominek, łączący wszystkie trzy pomieszczenia. Trzeba przyznać, że wygląda to świeżo i interesująco.

Projekt domu z katalogu Tooba.pl Projekt domu z katalogu Tooba.pl

7. Rodzinny 2

Rodzinny 2 to to kolejny nieoczywisty projekt dla osób, które nie boją się ciekawych aranżacji. Główną rolę gra tutaj położona nad jadalnią antresola, idealna jako miejsce do pracy lub miejsce gier. Prowadzą do niej spiralne schody, które same w sobie są świetną ozdobą salonu. Projekt najlepiej sprawdzi się w jasnych barwach, bowiem spotęgują one wrażenie przestronności i świeżości. Połączenie stylistyczne salonu ze znajdującym się w podcieniu tarasem sprawia, że uzyskujemy wrażenie połączenia domu z ogrodem.

Projekt domu z katalogu Tooba.pl Projekt domu z katalogu Tooba.pl

8. Nemo

Przestronność to nie tyle duża przestrzeń, co mądre jej zagospodarowanie. Najlepiej widać to na przykładzie projektu Nemo. Choć powierzchnia salonu i kuchni nie jest duża, to zastosowane tu rozwiązania sprawiają, że możemy poczuć się świetnie. Wnętrze zaaranżowano tak, by wykorzystać optymalnie każdy kąt. Szafki sięgają więc samego sufitu, zaś spiżarnia oraz szafa są niemal niezauważalne, gdyż zabudowano je we wnękach. Podobne rozwiązanie zastosowano także na piętrze. Dzięki temu meble nie przytłaczają wnętrza.

Projekt domu z katalogu Tooba.pl Projekt domu z katalogu Tooba.pl

9. Nowik

Choć domy typu kostka kojarzą nam się z latami 80-tymi, nie oznacza to wcale, że całkowicie zniknęły. Mają bowiem szereg zalet, jak np. pełnowymiarowe pomieszczenia położone na piętrze, które zdecydowanie łatwiej zaaranżować niż pokoje ze skosami. Projekt Nowik pokazuje, że „kostka” może być na wskroś nowoczesna i gustowna. We wnętrzu znajdziemy klasyczne, ponadczasowe materiały jak drewno czy kamień. Utrzymane jest ono w nieco ciemnych barwach, które nadają pomieszczeniom elegancji. Podobna stylistyka zachowana jest nawet w łazienkach.

Projekt domu z katalogu Tooba.pl Projekt domu z katalogu Tooba.pl

10. Dora 2

Otwarta kuchnia ma wiele zalet, ale czasem może być uciążliwa. Rozmowa biznesowa przy stole będzie przyjemniejsza, jeśli nie będą towarzyszyć jej dźwięki i zapachy przygotowywanego obiadu. Rozwiązanie jest niezwykle proste – oddzielenie kuchni za pomocą drzwi przesuwnych. Znajdziemy go m.in. w projekcie Dora 2. To idealny połączenie praktyczności z nowoczesnością.

Projekt domu z katalogu Tooba.pl Projekt domu z katalogu Tooba.pl

Dodaj komentarz