Beton – modny w domu i ogrodzie

Co roku trendy na rynku budowlanym nieco się zmieniają, dochodzą nowe pomysły i sposoby użytkowania różnych materiałów.

Każdy chce mieć nowoczesny i stylowy dom, wyposażony w nowe technologie i rozwiązania. Jak to osiągnąć bez wydawania grubych pieniędzy? Warto śledzić portale z tematyką wykończeniową oraz czytać czasopisma. Często zdarza się, że banalny materiał w efekcie końcowym daje niesamowity efekt estetyczny.

Beton - modny w domu i ogrodzie
Źródło: Artisvisio

Beton – to jest temat numer jeden w ostatnim czasie, gdziekolwiek nie idziemy wszędzie znajdujemy:

  • Tynki o fakturze betonu
  • Tynki strukturalne surowy beton
  • Farby z imitacją betonu
  • Tapety a la beton

Betonowe wykończenie wnętrza domu jest niezwykłym rozwiązaniem dla wszystkich kochających nowoczesne, ale naturalne i surowe wnętrza. Jak to możliwe, że beton tak świetnie się sprawdza? Odpowiedź jest prosta – potrzeba zawsze jest matką wynalazku. Co ciekawsze, beton nie tylko jest stylowym pomysłem, ale też zupełnie nie nadaje wnętrzu zimnego i nieprzyjemnego charakteru.

Beton idealnie komponuje się z kamieniem naturalnym lub surowym drewnem. Urządzając zatem wnętrze, można wspaniale obmyślić połączenie tych materiałów, zwłaszcza jeśli mamy duży, otwarty salon z kuchnią. Ostatnim hitem jest wykładanie ścian cegłą. Malując ja na biało i łącząc z przeciwległą gładką ścianą betonową, uzyskuje się bardzo nowoczesne i modne wykończenie.

Beton - modny w domu i ogrodzie
Źródło: Artisvisio

Dopełnienie stylu betonowego w ogrodzie

Decydując się na beton i naturalne materiały w domu, warto także pomyśleć o betonie w ogrodzie. Nie dość, że będzie pięknie wyglądać, to stworzy spójną całość stylu nieruchomości.

Obok żwiru, kamieni czy innych materiałów, beton zachwyca swoją fakturą i odcieniami, można go wspaniale dopasować do koloru elewacji czy okien. Jakie są jego zalety?

  • Beton to materiał do zadań specjalnych, a to dlatego, że można nim wyłożyć posadzki. Można zastosować płyty z gotowymi otworami, wysiać wokół trawę i czekać na efekty.
  • Beton może idealnie służyć do stworzenia harmonijnego otoczenia w ogrodzie, miejsca wydzielonego, gdzie w zgodzie z naturą wypoczywamy, czytamy itp.

Beton - modny w domu i ogrodzie

Planując urządzenie harmonijnego ogrodu, z całym przekonaniem warto wziąć pod uwagę beton, który chłonie wodę słabiej niż piaskowce itp., dzięki temu nie brudzi się tak. Beton to inwestycja na lata, a oko będzie cieszyć w niezmienionym stanie jeszcze dłużej. Oczywiście istnieje szereg impregnatów do betonu. To opcja dla tych, którzy jeszcze bardziej chcą zmniejszyć nasiąkliwość tego materiału. Do wyboru, w zależności od efektu, jaki chce się uzyskać, są impregnaty z efektem: matowym, lekko połyskującym lub bardzo błyszczącym dające efekt mokrego betonu. Dobrze zaprojektowany ogród, zgodny ze stylem wykończenia wnętrza domu, daje piękną i spójną całość, a w takim otoczeniu chce mieszkać każdy! Od kilku sezonów jest modne także wykończenia hand made, co wcale nie oznacza, że to styl klasyczny, stary. Hand made to oryginalność w nowoczesnym domu, trzeba mieć tylko pomysł i pamiętać, aby nie rozminąć się w stylach.

Dodaj komentarz