Kamień naturalny w nowoczesnym wnętrzu – design i trwałość

Nowoczesne wnętrze cieszy stylem, oryginalnością oraz wyszukanymi materiałami do wykańczania wnętrz. Takim materiałem jest między innymi kamień naturalny, jego piękno stworzone przez naturę zachwyca coraz więcej osób.

Dążymy do zachowania harmonii między naturą a naszym światem. Przybliżając się do natury, korzystamy z kamieni w dekoracji wnętrz, wykańczaniu domu, także na zewnątrz.

Nowoczesne wnętrza od lat są wnętrzami minimalistycznymi. Idealnie do nich pasują zimne marmury, granity czy w ostatnim czasie nowość – kwarcyty. Gdzie możemy je wykorzystać?

Kamień naturalny w nowoczesnym wnętrzu – design i trwałość

We wnętrzach kamienie naturalne stosuje się:

  • na schody – wspaniały design, naturalny, wypolerowany kamień zawsze pięknie odbija światło, a jego trwałość gwarantuje użytkowanie na lata,
  • na parapety – nikogo nie trzeba przekonywać do kamiennych parapetów, są piękne i stylowe, cenowo nie różnią się wiele od płyt,
  • posadzki – odchodzi się w nowoczesnych wnętrzach od paneli podłogowych, najmodniejsze są obecnie płytki granitowe w dużym formacie, co ciekawsze możemy sami wybrać fakturę danych płytek: polerowane lub szczotkowane matowe,
  • blaty kuchenne – tutaj niezastąpione są granity oraz spieki kwarcowe, to oryginalność połączona z funkcjonalnością na lata,
  • okładziny ścienne – nowoczesna łazienka wykończona w pełni trawertynem lub marmurem, w zestawieniu kolorystycznym z wyposażeniem, zachwyci każdego.

Kamień naturalny jest wspaniałym wytworem natury, każdy jest inny i niepowtarzalny. Któż nie marzy o wnętrzu, jakiego nie będzie miał nikt inny? Kamień jest niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju.

Jaka kolorystyka jest obecnie najmodniejsza w nowoczesnych wnętrzach?

Mówiąc o stylowym i nowoczesnym wnętrzu, wciąż mamy na myśli klasyczne kolory: biel, czarny, szary, grafit. To kolorystyka królująca od kilku sezonów. W tej kolorystyce niezwykle interesująco prezentują się schody z kwarcu granitowego.

Kamień naturalny w nowoczesnym wnętrzu – design i trwałość

Chcesz mieć designerskie schody? Wybierz kwarc matowy.

Niesamowite jest to, że spieki kwarcowe mają jedynie trzy centymetry grubości, a trwałością przebijają granit. To absolutny HIT w świecie projektantów, a to za sprawą ciekawego wzornictwa i niepowtarzalnych struktur. Spieki kwarcowe to skomponowane naturalne materiały – skały granitowe, łupki i pigmenty ceramiczne, wypalane w bardzo wysokiej temperaturze, dlatego są tak odporne na uszkodzenia i ścieranie. To produkt dla osób poszukujących oryginalności, osób wymagających, które cenią sobie nowoczesny styl oraz funkcjonalność.

Kamień naturalny zachwyca ludzi na całym świecie i właśnie teraz przeżywa swoje pięć minut, gdyż większość projektantów granity, marmury czy kwarce stosuje do wykańczania wnętrz zarówno domów prywatnych, jak i budynków publicznych. Dla wyszukanych gustów natura przygotowała coś jeszcze piękniejszego, mianowicie – onyx, to głównie węglan wapnia, delikatny, ale zarazem wspaniały, dający prześwietlić się nawet przy grubości kilku centymetrów. To wspaniały kamień na podświetlaną dekorację wnętrz. Idealny dla osób ceniących biel i jasne kolory we wnętrzach.

Nowoczesne wnętrze? Absolutnie w kamieniu!

Dodaj komentarz