Niepowtarzalna estetyka łazienki w kamieniu

Kamień do adaptacji wnętrz to uniwersalny, naturalny i jednocześnie bogaty oraz unikatowy materiał. Ciągle modny, a ostatnio wykorzystywany nawet jako podstawowy element wystroju nowoczesnych pomieszczeń w pięknych domach. Jego największą zaletą jest nadanie estetyki każdemu miejscu, bez względu na jego wielkość czy styl w jakim jest wykonane.

Naturalność kamienia to nie tylko właściwość fizyczna, to coś więcej. To pierwotna krasa, pewien urok i wdzięk, który podobnie jak w przypadku człowieka, potrafi oczarować na dłużej, na stałe. I też na stałe zamieszkać w Twoim domu. Naturalny kamień to swoboda oddychania pomieszczenia, to klasyka, prostota i niepodważalna trwałość struktury. Trwałość ta idealnie sprawdza się w komfortowych łazienkach.

Niepowtarzalna estetyka łazienki w kamieniu

Wytrzymałość kamienia doskonale nadaje się do wilgotnych pomieszczeń, jakimi niewątpliwie są łazienki. Odporny na działanie wody kamień to idealne rozwiązanie na długie lata. Osadzająca się na ścianach, podłodze czy meblach łazienkowych woda i para bywają nie lada wyzwaniem podczas sprzątania. Warto pomyśleć o tym, przeglądając inspiracje łazienkowe. Materiały wykorzystywane do aranżacji łazienki powinny być odpowiednio zabezpieczone. Najlepszym pomysłem na zabezpieczenie łazienki przed wilgocią jest zatem kamień.

Luksus łazienek wykonanych w kamieniu jest niezaprzeczalny, nie tylko wizualnie, ale także podczas użytkowania. Wnętrze wykonane w kamieniu może uchodzić za surowe, jednakże nawet minimalistyczne ożywienie go drobnymi elementami dekoracyjnymi już wpływa na jego ciepły i pogodny charakter. W płyty z kamienia można wtopić delikatne szczegóły typu obraz czy rozeta, które nadadzą pomieszczeniu kolor i niepowtarzalny klimat. Z drugiej strony to kamień może służyć jako dekoracja łazienki. Można wykorzystać go do aranżacji parapetu, półek łazienkowych, podstawy pod umywalkę, motywów ściennych. Pomysłów jest wiele, ogranicza je jedynie ludzka wyobraźnia. Luksusowa łazienka w kamieniu ma szansę zdobyć Twoje serce. Szybko ją polubisz.

Jakie są zalety kamienia w łazience?

 • Kamień jest łatwy i szybki w utrzymaniu czystości.
 • Kamień jest naturalny w swoim pięknie, nadaje klasę łazience.
 • Kamień urządza a zarazem dekoruje łazienkę.
 • Kamień jest trwałym materiałem naturalnym.
 • Kamień ma ciekawą strukturę i barwę.
 • Kamień jest twardy i odporny.

Co warto wiedzieć, decydując się na kamień w łazience?

 • Odpowiednie dbanie o łazienki z kamienia to przede wszystkim dobre przygotowanie samego surowca, kamienia w czystej postaci, i jego zaimpregnowanie. Właściwie to na tym koniec. Reszta to przyjemność użytkowania.
 • Przed nałożeniem kamienia należy sprawdzić obciążenia dla stropu, zwłaszcza jeśli kamień będzie położony na dużej powierzchni.
 • Cykliczna impregnacja kamienia sprawia, iż jego kolor nabiera głębi.
 • Przy położeniu kamienia na powierzchniach podatnych na wodę można zastosować membranę hydroizolacyjną. Zabezpieczenie to jest wykonywane przez firmy kamieniarskie.Niepowtarzalna estetyka łazienki w kamieniu

Jakiego rodzaju kamienia potrzebuje niebanalna i nowoczesna łazienka? Jaki kamień nada jej prostą i elegancką formę?

 • Granit – mocny, wytrzymały, nie wymaga impregnacji.
 • Marmur – odpowiedni do dużych łazienek, duży wybór kolorów i wzorów, wpasuje się w każde przestronne wnętrze.
 • Onyks – nietypowy, niestandardowy, piękny na mozaiki, idealny do małej łazienki, toalety lub jako wykończenie pod prysznicem. Graficznie wzbogaca pomieszczenie.
 • Trawertyn – do aranżacji w pomieszczeniach mniej narażonych na wilgoć, np. w toalecie, lub jako wykończenie ścian, obudowy wanien, graficznej dekoracji wnętrza.

Podczas urządzania łazienki z kamienia warto pokusić się o profesjonalną aranżację wnętrza w wybranym rodzaju kamienia. Projekt łazienki w kamieniu pozwoli dokładnie przyjrzeć się poszczególnym taflom. Okładziny kamienne mają różnorodne barwy, dlatego ważne jest dopasowanie struktur i wzorów. Efekt będzie piorunujący. Wizualizacja łazienki pozwoli dopasować wzory płyty na wskazanej przestrzeni, by współgrały i tworzyły ciekawy rezultat, kombinację wzorów. Nowoczesna łazienka może na tym tylko zyskać.

Od czego zależy cena kamienia dekoracyjnego?

 • Gatunku kamienia.
 • Rozmiarów tafli.
 • Komponentów budowlanych użytych do montażu i impregnacji.
 • Kosztu usługi.

Kamień bywał kojarzony z luksusowymi komnatami, galeriami, muzeami, schodami w pałacach. Obecnie jest umieszczany w przestronnych i nowoczesnych wnętrzach, głównie w korytarzu, holu i właśnie łazience. Coraz częściej kusi jako element wykończenia domowej łazienki. Warto!

Dodaj komentarz