Sposoby na małą łazienkę

Niewielka łazienka może zaskakiwać funkcjonalnością. Jednak aby sprostała stawianym jej wymaganiom, trzeba starannie zaplanować całe jej wyposażenie. Podpowiadamy, jakie elementy są najważniejsze w projektowaniu małych łazienek.

Sposoby na małą łazienkę
Źródło: Aquaform

Odpowiednie ustawienie wszystkich sprzętów na niewielkim metrażu to wymagające zadanie. Decydujące znaczenie często mają centymetry. Dlatego też, zanim kupimy jakikolwiek element wyposażenia, koniecznie trzeba dokładnie zmierzyć pomieszczenie. Planowanie łazienki można sobie ułatwić, pobierając ze strony www.aquaform.com.pl pliki 3D, które mogą zostać użyte w projektach. Obecnie wiele salonów sprzedaży oferuje usługę projektowania łazienek, warto więc sprawdzić również taką możliwość profesjonalnego doradztwa.

Sposoby na małą łazienkę
Źródło: Aquaform

Planując rozmieszczenie sprzętów, trzeba mieć na uwadze kilka zasad, które sprawią, że zamontowane urządzenia okażą się funkcjonalne. Pamiętajmy więc, aby przed toaletą oraz umywalką pozostawić wolne miejsce o szerokości co najmniej 70 cm, a także odpowiednio zaplanować dojścia do wszystkich strategicznych miejsc. W małej łazience warto postawić na wielofunkcyjne sprzęty: wannę z parawanem, grzejnik z miejscem na ręczniki, umywalkę z szafką. Specjalnie dla niewielkich łazienek została stworzona kolekcja mebli Aquaform Flex. Różne ich kształty oraz modele pozwalają na tworzenie oryginalnych kompozycji. Poszczególne elementy są nieduże, kwadratowe lub prostokątne. Nowoczesne, połyskujące meble pięknie rozświetlą małą łazienkę i sprawią, że będzie sprawiać wrażenie większej niż jest w rzeczywistości.

Sposoby na małą łazienkę
Źródło: Aquaform

W małej łazience nie ma mowy o tym, żeby osobno zamontować wannę i kabinę prysznicową. Pozostaje więc pytanie: co wybrać – wannę czy prysznic? Jeżeli domownicy nie mogą zdecydować się na wybór jednego rozwiązania, pozostaje wyjście pośrednie – można kupić niewielką wannę i następnie zamontować na niej parawan. Dzięki temu zostaną usatysfakcjonowani zarówno miłośnicy długich kąpieli, jak i zwolennicy szybkiego prysznica. Różnorodność modeli, jakie proponuje firma Aquaform, umożliwia idealne dopasowanie parawanu do rozmiaru i kształtu wanny oraz powierzchni, jaką dysponujemy w łazience. Parawan może zostać umieszczony na wannie prostokątnej i na bardziej nowoczesnej, asymetrycznej wersji. Z kolei decydując się na kabinę prysznicową, warto wybrać model do zamontowania w narożniku, z drzwiami przesuwnymi. Taka kabina najlepiej sprawdzi się w małym pomieszczeniu. W niewielkich wnętrzach niebagatelne znacznie ma także dobór odpowiednich kolorów. Szczególnie polecane są jasne barwy, na ścianach warto zastosować jeden, wiodący kolor i nie łączyć ze sobą powodujących poczucie chaosu różnych barw. Wnętrze optycznie powiększą również lustra, zwłaszcza rozmieszczone na różnych ścianach.

Dodaj komentarz