Luksusowe SPA w Twojej łazience – trendy 2017

Łazienka już dawno przestała być miejscem, w którym bierzemy szybki prysznic, myjemy w pośpiechu zęby, pierzemy czy ubieramy się. To miejsce zyskało na wartości i stało się pokojem kąpielowym. Nazywamy je tak nawet wtedy, gdy nie jest to duże pomieszczenie. Rytm życia sprawił, że na relaks nie mamy wiele czasu, więc musimy wykreować miejsce komfortowego odpoczynku we własnym domu. Stąd sypialnię zamieniamy na pokój relaksu, pokój gościnny na salon w klimacie hygge, a łazienkę na pokój kąpielowy. Dzięki niektórym zabiegom łazienka może pomóc w osiągnięciu relaksu i wyciszeniu. W domowym zaciszu można stworzyć luksusowe SPA. Oto kilka podpowiedzi jak osiągnąć zamierzony efekt.

Duża wanna w łazience

Choć ludzie dzielą się na zwolenników wanny lub prysznica, to wanna właśnie gwarantuje pełnię relaksu. Jaki model wybrać? Najbardziej stylowe są wanny, które można ustawić na środku łazienki. Wolnostojące modele kreują wyjątkową atmosferę. Sprawiają wrażenie luksusowych i faktycznie takie są. Wanny tego typu sprawdzają się we wnętrzach, które umożliwiają ustawienie jej w taki sposób, aby z każdej strony wanny była wolna przestrzeń. Kąpiel relaksacyjna w takiej wannie zapewnia komfort, który można wzmocnić olejkami eterycznymi oraz zapalonymi świecami zapachowymi.

Relaksu na miarę luksusowego SPA dostarczają też wanny z hydromasażem. Musujące bąbelki czy bicze wodne to idealny sposób na relaks oraz wymasowanie pleców, którym, po całym dniu pracy, należy się odprężenie. Do tego obowiązkowy, pachnący płyn do kąpieli, maseczka nawilżająca i domowe SPA gotowe.

Ekskluzywna łazienka z wanną na środku

Luksusowy prysznic

Brak miejsca na wannę nie musi oznaczać rezygnacji z domowego, łazienkowego SPA. Wystarczy wybrać odpowiedni prysznic. Model z dużą deszczownicą na górze zapewni chwile relaksu, kiedy ciepła woda będzie delikatnie spływać po ciele. Doskonałą opcją są też prysznice z panelami, które służą do masażu lub wytwarzają parę na miarę tej z sauny. Prawdziwym luksusem są prysznice z wbudowanymi głośnikami, z których podczas kąpieli płynie nasza ulubiona muzyka.

Luksusowa łazienka

Dwie umywalki zamiast jednej

Luksusowe SPA we własnej łazience to wygoda poruszania się po niej, a tę zapewnia dobra organizacja. W łazience, która należy do dwóch osób warto zamontować dwie umywalki. Każda z osób będzie miała swoją własną, która zagwarantuje swobodę podczas pielęgnacji oraz wykonywania codziennych czynności – makijażu czy golenia. Osobne umywalki to także sposób na wyrażenie siebie. Każdy może dowolnie zagospodarować swoją przestrzeń, ustawić ulubione kosmetyki oraz perfumy. Takie rozwiązanie to także świetna logistyka wówczas, gdy obie osoby szykują się do wyjścia w tym samym czasie. Każdy ma własną strefę, w której oddaje się przyjemności dbania o własną urodę.

Dwie eleganckie umywalki

Świece i nastrojowe światło

Stworzeniu w łazience domowego spa pomogą także elementy dekoracyjne. Doskonale sprawdzają się świece, najlepiej te zapachowe, które poza ciepłym płomieniem zapewniają też działanie aromaterapeutyczne. Warto je zapalić na czas kąpieli czy prysznica. Wydzielająca się ze świec woń będzie działać na zmysły, a odprężający zapach zapewni chwile relaksu na miarę prawdziwego SPA. Alternatywą dla świec są kadzidełka, które mają jeszcze silniejszy zapach. Jaki zapach wybrać? Swój ulubiony. Ten, który Was relaksuje oraz działa na ciało i umysł kojąco.

W wykreowaniu wyjątkowej atmosfery we własnej łazience pomaga także odpowiednie oświetlenie. Warto zdecydować się na zakup lampy, która posiada możliwość indywidualnego ustawiania natężenia światła. Dzięki temu, można stworzyć nastrojowy klimat. Oświetlenie główne należy uzupełnić o funkcyjne i nastrojowe. Perfekcyjny dobór lamp sprawi, że przestrzeń będzie doskonale doświetlona, a w momencie, gdy zapragniemy się zrelaksować – zapalimy świece lub przygasimy delikatnie światło.

Elegancka łazienka w czerni, złocie i bieli

Poza odpowiednią wanną czy prysznicem oraz organizacją przestrzeni, w wykreowaniu domowego SPA pomogą też odpowiednie tekstylia. Miękkie ręczniki, puszyste dywaniki łazienkowe oraz przyjemne w dotyku szlafroki. Wszystko to sprawi, że nawet w środku tygodnia, we własnej łazience poczujemy się jak w prawdziwym SPA.

Dodaj komentarz