Luksusowy dom w 10 krokach

Luksus dla każdego oznacza coś innego. Są jednak utarte kanony, które czynią coś bardziej luksusowym i sprawiają, że można położyć to na wyższej półce.O luksusie śmiało można też mówić w branży wnętrzarskiej. Istnieją czynniki, które sprawiają, że dom należy uznać za luksusowy. Wszystkie, dla większości z nas, są jak niespełnione marzenie. Zatem tekst ten polecamy wszystkim, którzy lubią marzyć. Zapraszamy w podróż, w dziesięciu krokach, po luksusowych domach.

Krok 1. Własna winiarnia

Osoby bogate to koneserzy wybornych trunków. Wiekowe wina to oznaka luksusu, a najlepiej, gdy leżakują we własnej winiarni. Piwniczka z regałami pełnymi butelek wypełnionymi płynami z różnych zakątków świata to miejsce, które przy każdej okazji zabiera do odległej krainy i do wspomnień z dalekich podróży. Taką, domową winiarnię warto uzupełniać o trunki przywożone z egzotycznych wypraw. Piwniczka będzie także obowiązkowym punktem do zobaczenia przez gości, którzy podziwiać będą zbiory.

Własna winiarnia

 

Krok 2. Przydomowy ogród

Poza wyglądem samej posiadłości, ważna jest także aranżacja przed domem. W luksusie nie ma mowy o nakładaniu rękawiczek i chwytaniu za grabki. Ogród musi zostać zaprojektowany przez architekta, specjalistę, który dobierze odpowiednią roślinność i sprawi, że spacer po ogrodzie będzie przyjemnością. Piękne hortensje, przycięte iglaki, kamienista dróżka – zaczarowany, luksusowy ogród z obowiązkowym nawadnianiem po to, by nie trzeba było podlewać go konewką. O roślinność dba oczywiście wykwalifikowany ogrodnik.

Róże ogrodowe

 

Krok 3. Podziemny garaż

Luksus to także posiadanie samochodów, a te muszą mieć swoje miejsce. Najlepiej w podziemnym garażu, z podgrzewanym podjazdem, by zimą nie mieć kłopotu w odśnieżaniem. Wprost z ciepłego domu wsiadasz do auta i bramą otwieraną na pilot wyjeżdżasz ze swej posiadłości. Coś wspaniałego.

Krok 4. Sala kinowa

Luksusowy dom to także czas na rozrywkę. Oczywiście na poziomie. W tym celu, jeden z pokoi warto przeznaczyć na salę kinową, w której znajdą się wygodne fotele, duży ekran i barek, z którego w każdym momencie można sięgnąć po ulubiony napój. Sala kinowa będzie także ulubionym miejscem odwiedzających nas gości, którzy z przyjemnością obejrzą wyświetlany film.

Sala kinowa w domu
Pinterest

Krok 5. Zimowy ogród

Pory roku nie znają luksusu i zmieniają się niezależnie od tego, czy ktoś mieszka w bloku, czy w wielkiej posiadłości. Pory roku można jednak oswoić, tym bardziej jeśli posiada się pieniądze. Warto zaaranżować zimowy ogród. Postawić w nim stół i krzesła, umieścić latarnie, bujną roślinność i jadać tam śniadania patrząc na padający na zewnątrz śnieg.

Krok 6. Basen

Posiadanie własnego basenu to marzenie wielu z nas. Ale na osobisty, z podgrzewaną wodą mogą pozwolić sobie nieliczni. Na dachu lub przed domem, z pięknym widokiem – relaks w ciepłej wodzie, we własnej posiadłości to wyjątkowy luksus. Najnowszym trendem są ostatnio baseny ze szklanymi ścianami, jak na zdjęciu poniżej.

Basen przed domem

Krok 7. Staw w ogrodzie

W ogrodzie, poza wyszukaną roślinnością, warto zaaranżować niewielki staw lub wodospad. Szum wody będzie wpływał kojąco na duszę i przybliżał do natury. Oczko wodne z rybami będzie stanowić też dekorację ogrodu, w którym z przyjemnością się odpoczywa.

Krok 8. Domowe spa

Warto zadbać także o ciało. Domowe spa na miarę tego profesjonalnego uczyni nasz dom krainą rozkoszy. Niewielka sauna, grota solna, łóżko do masażu i roznoszący się po wnętrzach aromat lawendy. Warto także zatrudnić profesjonalnego masażystę, który kilka raz w tygodniu będzie przenosił nas do świata relaksu, a we własnych wnętrzach czuć się będziemy jak w najwyższej jakości gabinecie.

Domowe SPA

Krok 9.  Garderoba

Wielka garderoba, kilka regałów, szaf. Ubrania poukładane kolorystycznie, buty ustawione w rzędach i wyeksponowane torebki. Taki obraz znamy z filmów, ale jeśli tylko nas na to stać, możemy mieć go także we własnym domu. Duża garderoba, zapełniona po brzegi ubraniami i dodatkami z metkami światowej sławy projektantów to synonim luksusu.

Krok 10.  Kilka sypialni i łazienek

W luksusowych domach nie ma ograniczeń. Stawiamy na przepych i dużą liczbę pomieszczeń. Kilka sypialni, w tym te dla gości i kilka łazienek – czynią z domu luksusową przestrzeń, która nie daje ograniczeń, bo luksus i ograniczenia nie idą w parze. Tu wszystko wolno.

Dodaj komentarz